banner1029

Vali Karahan Gaziler Onuruna Yemek Verdi

Denizli Valisi  Hasan Karahan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazi, gazi yakını ve şehit yakınlarının onuruna yemek verdi.

Vali Karahan Gaziler Onuruna Yemek Verdi
banner1262

Kayalar Düğün Salonunda düzenlenen etkinliğe, Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, 11. Komando Tugayı ve Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkanı Mustafa Işık, askeri ve mülki erkan ile gazi ve gazi yakınları ile şehit aileleri katıldı. 

Gazi ve Şehit Ailelerine davete icabet ettikleri için teşekkür eden ve masaları gezerek ailelerle görüşen Vali Karahan ve eşi şehit yakınları ve gazilerle sohbet etti. 

Etkinlikte bir konuşma yapan Karahan, milletimizin şehitlerimiz ve gazilerimize verdiği değerin her şeyin üstünde olduğunu söyleyerek şunları söyledi; “Bugün acılı bir günümüzdeyiz. Bir şehidimiz var. Cenabı Allah’ın rahmetine terfi etti. Çal İlçemizin Bayıralan Mahallesinde törenimizi icra ettik. Binlerce vatandaşımız katıldı. Şunu gördük ki insanımızın gözünde hiçbir endişe yok, Devletine karşı hiçbir kırgınlık yok, milletine karşı küskünlük yok ve gelecekten bir ümitsizliği yok. Umutla, gururla vakarlı olarak dimdik bakıyor. Milletimizin bu duruşu bize güç veriyor. Milletimizin bu vakarlı duruşu olduğu müddetçe bu millet daha çok  başarılar elde eder. Mazlumun yanında zalimin karşısında olur. Yeterki 80 milyon vatandaşımız bu milli ruha verdiği önemi yaşasınlar ve yaşatsınlar. Bugün ayrıca gaziler ve şehitler derneğimizi ziyaret ettik. Orda da aynı şeyleri gördük. Gazi kardeşlerimizin gururu vakarı dik duruşları bizleri gerçekten mutlu ediyor. Allah sizlerden razı olsun. Allah bu milleti yer yüzünden eksik etmesin. Bu millet gerçekten hakkın ve adaletin sesi olan bir millet. Burada tarihi yaşıyoruz. Bin sene önce laodikyada başkabir millet yaşamış ve kaybolmuş gitmiş. Tarihte birçok millet Medeniyetler kurmuşlar ama kaybolup gitmişler. Türk milleti bu gün ve geçmişte  olduğu gibi ilelebet kıyamete kadar hakkın ve adaletin yanında olarak dimdik duracak herzaman ekmeğini mazlumla paylaşacak ülkesinde ve evinde herzaman zor durumda olan insanların sığınacağı bir liman olacak. Bu milletin evladı olmaktan sizlere hizmet etmekten gurur duyuyorum. Rabbim bize güç versin sizlere daha iyi şartlarda hizmet etmeye devam edelim. Allah bu milleti başımızdan eksik etmesin. Şehitlerimizi minnetle anıyoruz gazilerimize sağlık afiyet diliyoruz. Denizimiz 7 den 77 ye hepsi gerçekten büyük bir seferberlikle şehidimizin hizmetine koştular. Dik duruşlar ve ailesinin bizi teselli etmesiyle guru duyuyoruz. Allah bize güç kuvvet versin ki dik duruşumuz ilelebet sürsün.”


 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243

banner1241