Vali Altıparmak'tan sürücülere teşekkür

DENİZLİ Valisi Ahmet Altıparmak, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinden önce sürücülere yapılan uyarıların sonuç verdiğini kentte önceki bayramlara oranla kazalarda gözle görülür bir azalma olduğunu belirtti. Vali Altıparmak, sürücüler teşekkür etti.

Vali Altıparmak'tan sürücülere teşekkür
Denizli'de dokuz günlük Kurban Bayramı tatili boyunca yaşanan trafik kazası istatistiklerini açıklayan Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, polis bölgesinde Ramazan Bayramı'nda 198, Kurban Bayramı'nda 180, jandarma bölgesinde Ramazan Bayramı'nda 43, Kurban Bayramı'nda 38 trafik kazası yaşandığı belirtti. Kazalarda 4 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Vali Altıparmak, "Denizli'de yıl içerisinde herhangi bir dokuz günlük süre baz alındığında ortalama 171 trafik kazası meydana geliyor. Kurban Bayramı tatilinde Ramazan Bayramı'na göre kazalarda yüzde 13 oranında bir azalma yaşandı. Bu sevindirici bir gelişme" dedi.

Denizli'de Kurban Bayramı tatilinde yaşanan trafik kazalarındaki azalma nedeniyle sürücülere teşekkür eden Vali Altıparmak, "Denizli, tatil bölgelerine ulaşım konusunda kavşak görevi görüyor. Bayram tatilini Muğla, Antalya, Aydın ve İzmir gibi turizm merkezlerinde geçirmek isteyen vatandaşlarımızın kullanmayı tercih ettiği bir güzergahtayız. Bayram tatili öncesi sürücülerimizi, dikkatli ve tedbirli araç kullanmaları konusunda uyarmış, trafik ve karayolları güvenlik seviyemizi de en üst düzeye çıkarmıştık. Vatandaşlarımız tatil süresi boyunca yaptığımız uyarıları dikkate alarak duyarlı davrandılar ve Denizli genelinde yaşanan trafik kazalarında önceki bayram tatiline nazaran gözle görülür bir azalma yaşandı. Sürücülerimize ve vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Trafiğin dikkat gerektirdiğini, küçücük bir hatayı dahi affetmeyeceği gerçeğini unutmayalım" diye konuştu.DHA

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243