Vali Ali Fuat Atik'in 24 Temmuz Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 24 Temmuz Basın Bayramı İle İlgili Kutlama Mesajı yayımladı.

GÜNCEL 23.07.2020, 14:37 24.07.2020, 09:27
Vali Ali Fuat Atik'in 24 Temmuz Basın Bayramı Kutlama Mesajı
banner1656

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valisi Ali Fuat Atik yayımladığı mesajda şunları söyledi:

"Kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir.

Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. İlimizde görev yapan yazılı-görsel basın yayın kuruluşu ve ulusal haber ajansı çalışanlarının da toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan bir görev anlayışı içinde şehrimizin tanıtımı, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulması noktasındaki katkıları göz ardı edilemez.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren radyo, televizyon, yerel gazete, dergi, internet gazetelerinin ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının '24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutlar, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler dilerim."

banner1640
Yorumlar (0)