“Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü”nde son viraja girildi

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan “Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü” için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

“Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü”nde son viraja girildi

HABERDENİZLİ.COM

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından onaylanan etkinlik için Denizli’den 80 ve Denizli dışından 320 kişilik kontenjan belirlenmesine rağmen beklenenin çok üzerinde bir talep gerçekleşti.

Kesin katılımcı listesi 27.03.2017 tarihinde etkinlik sayfasından yayınlanacak.
6-7-8-9 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan “Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü”nde yaklaşık 75 km yol yürünecek.
Etkinliğe 8-9 Nisan tarihlerinde 2 günlük ve 9 Nisan da günlük katılım mümkün.  Günübirlik katılan tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaklar.

İlk gün Çal-Bahadınlar mahallesinden başlayıp Apollon Lairbenos tapınağını görülerek devam edecek yürüyüş son gün Gözler-Güney Şelalesi rotası  yürünerek sonlanacak.
“Ulusal Menderes yolu Yürüyüşü” etkinliği Çal Belediyesi ve Güney Belediyelerinin sponsorluğunda gerçekleşiyor. Bu iki belediye hem yolun temizlenmesi, boyanması ve yön levhalarının dikilmesi ile lojistik gereksinimlere destek vermişlerdi.

Etkinlikte, 
Çal Belediyesi; Denizli il merkezinden yürüyüşün başlayacağı Çal /Bahadınlar mahallesine 400 kişinin taşınması, diğer iki gün yine bu katılımcılara ait kamp malzemelerinin kamplar arası nakliyesi, yemek ve kahvaltı ile kumanyaların teminini sağlayacak ayrıca kamp alanındaki seyyar tuvaletler ile jeneratörleri sağlayacak.

Güney Belediyesi: Etkinliğin 3. Günü olan Cumartesi günü katılımcıların transferini sağlayacak. 3. Gün akşam yemeği ile 4. Günün kahvaltı, kumanya ve yemeklerini üstlenecek. Pazar sabahı son kamp yeri olan Gözler’den kamp malzemelerini alarak yürüyüşün sonu olan Güney şelalesine taşıyacak. Etkinlik sonrası katılımcıların Denizli’ye transferini de gerçekleştirecektir.

Bu organizasyonda karşılıksız destekleriyle doğa sporu yapanlara katkıda bulunan ve dolayısıyla bölgelerinin tanınmasına yaptıkları katkıları için Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ile Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan’a teşekkür ediyorum. Bu çalışma ile Denizli’nin turizm lokomotifine bir vagon daha eklediğimizi düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243