Ulukentliler de Termik Santrali istemiyor!

Denizli’de kurulması planlanan ve 50 bin civarında zeytin ağacının kesilmesine yol açacak olan 300 MW’lık kömür yakıtlı Avdan Termik Santrali’ne karşı Denizli halkının tepkisi büyüyor. Ulukentliler Yardımlaşma Dayanışma, Kalkınma ve Çevre Güzelleştirme Derneği Başkanı Osman Kabalay‘ da, Tavas’ta termik santral kurulmasına karşı çıktı.

GÜNCEL 15.05.2020, 13:03 15.05.2020, 13:07
Ulukentliler de Termik Santrali istemiyor!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Tavas İlçesi’ne bağlı Ulukentliler Dernek Başkanı Kabalay, termik santraller döneminin artık devrini tamamlandığı, verimli arazilerin bu tür yatırımlarla katledilmemesi gerektiğini söyledi.

Ulukentliler Yardımlaşma Dayanışma, Kalkınma ve Çevre Güzelleştirme Derneği Başkanı Osman Kabalay, ilçelerine yapılacak termik santral projesinin iptal edilmesini isteyerek şunları söyledi:

"Tavas - Ulukent Mahallesi halkı olarak, doğamıza ve sağlığımıza zarar verecek bu santrali istemiyoruz. Verimli tarım arazilerinin üzerini kaplayacak tonlarca külün sadece insan ve halk sağlığı açısından değil tarım alanlarını yok edecek. Burada 10 yıl sonra ne tarım ne orman ne zeytincilik kalacak. 15 termik santralin bulunduğu illere bakıldığında çocuk onkoloji hastanelerinin kurulmaya başlandığı ortada. Tavas yöresindeki çocuklarımız amansız hastalıkların pençesine düşmesin. Termik santrali; Tavas istemiyor, Denizli istemiyor"

Yorumlar (0)