Ucuz diye internetten aldı,  gelen ürünle şoka uğradı

Denizli’de bir vatandaş 300 lira değerindeki epilatörün 99 liraya internette satıldığını görünce hemen sipariş verdi.   Gelen ürünün paketini açtığında ise 20 lira değerindeki traş makinesiyle karşılaştı. 

Ucuz diye internetten aldı,  gelen ürünle şoka uğradı

Sosyal medya üzerinden ünlü markaların sayfalarına bire bir benzeyen gruplar kurup, sayfalar açan bazı dolandırıcılar, reklamını yaptıkları ürünün üçte bir fiyatına hatta daha düşük fiyatlara sattıklarını iddia ediyor. 

Facebook’ta dünyaca ünlü marka Braun’un sayfasının bire bir kopyasını oluşturan dolndırıcılar,  Burada verdikleri reklamla birçok ürün satışı yaptı. 300 lira değerindeki epilatörün kampanyada  olduğunu belirten dolandırıcılar, bu ürünün 99 liraya satışta olduğunu reklam şeklinde duyurdu. Denizlili bir vatandaşta Sosyal medyada gördüğü bir reklama aldanarak sipariş verdi. Kapıda ödeme seçeneğiyle aldığı ürünü  teslim alan vatandaş paketi açınca şoka uğradı.  Açtığı paketin içinden 15-20 lira değerindeki erkek traş makinesi çıktı.  Ürünü aldığı yere defalarca telefon eden vatandaş, hiç kimseye ulaşamadı.  Paketle beraber gelen faturanın üzerinde yazan şirkete ihtarname çeken vatandaş, bundan da bir sonuç alamadı. Bir anlık gafletle siparişi verdiğini söyleyen vatandaş, normalden çok daha ucuz internet kampanyalarına dikkatli yaklaşmaları ve güvenilir olmayan yerlerden alışveriş yapılmaması konusunda vatandaşlara tavsiyede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER