banner1029

Üçgen Çarşısı Yönetimi: Yıkım Kararı Şaibelidir

Denizli’nin gündemden düşmeyen konularından biri haline gelen Üçgen çarşısının akıbeti konusunda Üçgen Çarşısı Yönetimi bir basın açıklaması yaptı. Üçgen çarşısı hakkında “riskli yapı” veren kişilerin şuanda FETÖ’den tutuklu bulunduğunu belirten yönetim, bu konuda Büyükşehir Belediyesinden yeniden inceleme ve rapor talep ettiklerini açıkladı.

Üçgen Çarşısı Yönetimi: Yıkım Kararı Şaibelidir

654 iş yerinin bulunduğu Üçgen Çarşısı’nın akıbeti Denizli’nin en önemli gündem maddeleri arasında yer almaya devam ediyor. Çarşı’nın Belediye tarafından yıkılmasının doğru olmadığını belirten Üçgen Çarşısı Yönetimi Kurulu Başkanı Ömer Güneş, “çarşının mal sahiplerinin bir araya gelerek vereceği ortak karara istinaden temsilcileri olan yönetimce yıktırılması doğru olandır.” ifadelerini kullandı.

Üçgen Çarşısı yönetiminin son günlerde yaptığı görüşmelerin çarpıtıldığını belirten Güneş, “Son günlerde yaptığımız çalışmalar, görüşmeler ve açıklamalarımızın ardından birincil ağızdan veya basın yoluyla siyasi liderler diğerinden olmakla suçlamış veya ithamda bulunmuştur. Ancak biz siyasi liderlerle karşılıklı siyaset yapmak veya bir siyasi duruş sergilemek için değil mağduriyetimizin giderilmesi ile ilgili görüşmeler yapmış bu yönde de yardım istemişizdir. Bu yöndeki taleplerimizde halen devam etmektedir. Buna rağmen siyasilerin ona niye teşekkür ettiniz, bununla niye görüştünüz niye şuna telefon açtınız gibi sorularına maruz kalmaktayız. Buna karşılık olarak tekrar beyan ediyoruz ki Üçgen Çarşısı malikleri olarak bizlerin lehine adım atan soru soran mağduriyetimizin giderilmesini sağlayan her kuruma ve kişiye teşekkür edeceğiz ve görüşeceğiz.” dedi.


YENİ RAPOR DÜZENLENMELİ

Üçgen Çarşısı hakkında çürük raporu veren komisyon başkan ve üyelerinin FETÖ’den tutuklu bulunduğunu hatırlatan Güneş, “FETÖ davasından sanık, aranan kendi çıkarları doğrultusunda gizliden işyerlerini satın alan ve ayrıca 654 işyeri bulunan çarşımızın riskli yapı (çürük) raporu veren ve itirazları değerlendiren komisyon başkan ve üyelerinin tutuklu olduğu herkesin malumudur. Büyükşehir Belediye Başkanımız bu rapor üzerine verilen yıkım kararını uygulayacaktır. Bu rapor şaibelidir. Bu konuda yeniden inceleme ve rapor talebimiz Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazılı olarak tarafımızdan iletilmiştir.” dedi.

Görüştükleri siyasi isimlerle sadece mağduriyetlerinin giderilmesi için görüştüklerini beyan eden Güneş, “Bizi siyasi bir amaç veya çıkar olarak değil mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen kooperatif yönetim ve üyeleri olarak görmelerini tüm siyasi parti yöneticilerden talep ediyoruz. Saygıyla Kamuoyuna arz ederiz.”  diye sözlerini tamamladı.  

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1204