banner1348

Türkiye'nin Yüreğini Sızlatan Sabiha Nineye! Güzel Haber Geldi

İneği uçurumdan düşerek telef olan yaşlı kadın için Tarım ve Ormanlığı ve yardımseverler devreye girdi. Ölen İneğin başında ağlamasıyla Tüm Türkiye’yi üzen yaşlı kadına Bakanlık ve yardımseverler inek bağışladı.

Türkiye'nin Yüreğini Sızlatan Sabiha Nineye! Güzel Haber Geldi

HABERDENİZLİ.COM

70 yaşındaki Sabiha Özel, 3 ineğinden birisi Merkezefendi ilçesi Altındere Mahallesi’nde uçurumdan düşerek telef olmuştu. Ölen ineğinin başına gelen yaşlı kadın saatlerce ineğin başında ağladı. Kadının ağlaması sosyal medyada günün konusu olurken kadının ilk sözü ise buzağısını nasıl beslerim oldu.

Olay yerindeki de duygulandıran kadının gözyaşları yürekleri dağladı. Haber tüm Türkiye'de ve sosyal medyada üzüntüyle karşılandı. Tarım ve Orman Bakanlığı haberlerin ardından harekete geçerek Tarım ve Orman il Müdürü Yılmaz Erkaya talimat verdi.

Talimat üzerine harekete geçen Tarım ve Orman il Müdürü Yılmaz Erkaya, ve beraberindekiler, buzağılı bir inek alarak Sabiha nineye hediye etti. Bakan Bekir Pakdemirli telefonla canlı bağlanarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bakanlığın dışında Yardımseverlerde yaşlı kadına ziyaret ederek buzağısı olan inek bağışladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER