"Turgut Başkana Kumpas Kurdular"

Denizli Esnaf Odaları Birliği’nde 28 Nisan tarihinde yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurulda Atalay Coza adaylığını açıkladı.

GÜNCEL 16.04.2019, 13:01
"Turgut Başkana Kumpas Kurdular"
banner1621

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonunda yapılan basın toplantısına Denizli Esnaf Odaları Birliği başkan adayı halen Terziler Odası Başkanı Atalay Coza, başkan yardımcısı Abdullah Akyol, Berberler Odası Başkanı İdris Ağılönü katıldı.

35 bin Denizlili Esnaf ve Sanatkarın hak ve hukuku için yapacakları projelerle yola çıktıklarını belirten Denizli Esnaf Odaları Birliği başkan adayı Atalay Coza, “Bu yola çıkarken Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Bu bağlamda projelerimiz arasında 200 dar gelirli esnaf ve sanatkarımızın çocuğuna burs vereceğiz. Çıraklık eğitim 1000 öğrenci var, yarının ustaları kalfaları olacak bu çocuklara sahip çıkacağız. Birlik tarafından 10 bin lira iaşe yardımı yapılacak. Esnaf ve sanatkarımdan yılda 300 TL aidat alırken birlik olarak yıllık 10 bin lira yardım edemeyeceksem niye aday olayım.” dedi.

Coza, “Pamukkale ilçemize de pansiyonlu yurtlu çıraklık eğitim merkezi kazandırmak. Üretmedikten sonra ülkemiz ileri gitmez, onun için bu çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Maddi gücü zayıf odalarımız var bunların bütün borçları esnaf odaları birliği tarafından sıfırlanacak. Hiçbir oda üyesi az kaldı diye kapanmayacak. Ayrıca esnaf ve sanatkarımıza E-ticaret konusunda eğitimler vereceğiz. Denizli büyükşehir ve her iki belediyemizde esnaf masası kurarak bütün esnafımızın sorunlarının çözümü için çalışacağız.” dedi.

"Turgut Başkana Kumpas Kurdular"

Berberler Odası Başkanı İdris Ağılönü, 28 Nisan’da Olağanüstü Genel Kurul kararı alındığını, bunun gayri olağandışı bir genel kurul olduğunu belirtti. Ağılönü, “Malum başkanımız Honaz Belediye Başkanıydı. Bu süreçte kendisi izinli olarak ayrıldı. Honaz’daki süreç devam ediyor. Seçimi kaybettiği mesajı geldi, ardından seçimlerin yenileneceği kararı alındı. Kaybettiği günün sabahında bu karar alındı. Turgut başkan buraya geri gelmesin diye, o yüzden gayri olağandışı bir genel kurul.” dedi.

Genel kurulun 4 yılda bir yapıldığını belirten Ağılönü, “Seçim yapılalı 11 ay oldu, burada bir şark kurnazlığıyla Turgut Devecioğlu başkanımıza yapılan bir tuzak bir ihanet söz konusudur. Kral çıplak, bu yapılan iş doğru değil, ‘esnaf odaları böyle ayak oyunlarına alet edilmemeli’ diyerek aday olduk. Turgut başkanımızla görüştük, kendisinden helallik istedik rızasını da aldık, yola öyle başladık.” dedi.

"Turgut Başkana Kumpas Kurdular"

ESNAF ODALARI AYAK OYUNLARINA ALET EDİLMEMELİ
Ağılönü, “Bu oyunun arkasında başka biri var biz de bu kurgulanan oyunun içinde olmak istemiyoruz. Oyunun arkasında; yıllanmış, yaşlanmış ben bu işten elimi eteğimi çektim diyen başkanımız tabiki. Bence Turgut başkanın olayı iki aya kadar netleşecek. Bekleyip onun karşısına çıkmaları gerekiyordu. Bu şekilde yaparak oldu bittiye getirmek istiyorlar.” dedi.

Turgut başkanın kürsüye çıktığı zaman hitabeti düzgün, temsiliyeti güçlü olduğunu belirten Ağılönü, “Aday olan arkadaşımızı da biliyoruz. Yarın cumhurbaşkanıyla bakanlarla kürsüye çıktığında konuşup konuşmayacağını her beraber göreceğiz. Ben buradan diyorum ki konuşamayacak. Arkadaşımızın bence kapasitesi belli, ikili konuşmaları düzgün olabilir ama ben kamuoyu önünde kapasitesinin olmadığını iddia ediyorum. O yüzden de biz bu olaya seyirci kalmayacağız. Cesaretleri olsaydı Turgut başkanı beklerlerdi.” dedi. 

Coza, “Denizli Esnaf Odaları Birliği’nin 400 bin tl bağış bedeli var. Bunu bir vakıfta bir dernekte toplayıp projeleri bu parayla gerçekleştireceğiz.” dedi.

35 bin esnafın kayıtlı olduğu Denizli Esnaf Odaları Birliği’nin genel kurulunda 490 delege oy kullanacak.

"Turgut Başkana Kumpas Kurdular"

"Turgut Başkana Kumpas Kurdular"

Yorumlar (0)