Triatlon'da Denizli Rüzgarı Devam Ediyor

Avşa Adasında hafta sonu gerçekleşen Triatlon ve Aquatlon Türkiye Kupası yarışlarına Denizlili sporcular damga vurdu. Sıla Gür Gençler Türkiye Şampiyonu, Barış Türkcan Yıldızlar Türkiye Şampiyonu, Ecrin Su Yakar ise M1 Kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı.

GÜNCEL 14.06.2021, 16:14
Triatlon'da Denizli Rüzgarı Devam Ediyor

HABERDENİZLİ.COM

12-13 Haziran 2021 tarihlerinde Balıkesir Avşa’da gerçekleştirilen Türkiye Triatlon Federasyonu Avşa Oral B Triatlon ve Aquatlon Türkiye Kupası yarışları ülke genelinden geniş bir katılımla yapıldı. Sezonun 2. sprint mesafe triatlon yarışlarına Denizlili sporcular damga vurdu. 

SILA, BARIŞ ve ECRİN’DEN ALTIN MADALYA

Triatlonda formuyla göz kamaştıran iki sporcumuzdan Sıla Gür Gençler kategorisinde, Barış Türkcan ise Yıldızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğunu aynı Didim Triatlonunda olduğu gibi kimseye kaptırmadı. Aquatlon Türkiye Kupasında ise 10 yaşında ki Ecrin Su Yakar, M1 Kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı. Bayrak yarışında Denizlili sporcular Türkiye ikinciliği elde etti. 

İBANOĞLU TRİATLONCULARI KUTLADI

Balıkesir’in Avşa Adasında gerçekleşen yarışmaları ve Denizlili sporcuların form durumunu yakından takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, elde edilen başarılı sonuçların ardından sporcuları, teknik ekibi ve sporcu ailelerini kutladı. 

İŞTE BAŞARI TABLOSU

Sıla Gür    Gençler Türkiye Şampiyonu
Barış Türkcan    Yıldızlar Türkiye Şampiyonu
Ecrin Su Yakar    M1 Kızlar Türkiye Şampiyon
Burak Çağdaş     Gençler Türkiye 3.sü
Hüseyin Kemal Karagül    M1 Erkekler 6.
Arda Bayram    Yıldız Erkekler 7.
Emin Aydoğan     Elitler Türkiye 7.si
Ahmet Yavuz Tekınkaya    M3 A Türkiye 10.su
Damlanur Demirbaş     Yıldızlar Türkiye 11.si
Arda Yanıkan     Yıldızlar Türkiye 22.si
Ahmet Ensar Yaşar    M1 Erkekler Türkiye 15.si
Hasan Akçay    Elit Erkekler Türkiye 13.sü
Yağız Dursun     Yıldızlar Türkiye 29.

Yorumlar (0)