Torunlarının Ziyareti Sonrası Belirti Gösterdi, Koronadan Hayatını Kaybetti

Denizli’in Çal İlçesi Süller Mahallesi’nde yaşayan H. İ.A. corona virüse yakalandı. 1 hafta hastanede tedavi gören H.İ.A. durumu ağırlaştı. Yapılan bütün müdahalelere rağmen virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

GÜNCEL 07.09.2020, 11:29 13.11.2020, 09:55
Torunlarının Ziyareti Sonrası Belirti Gösterdi, Koronadan Hayatını Kaybetti

Edinilen bilgilere göre corona virüs nedeniyle Çal Süller Mahallesi’nde yaşayan H.İ.A.’nın torunları şehir dışından ziyarete geldiler.  Torunları, Denizli’den ayrıldıktan sonra rahatsızlanan H.İ.A., korona virüs semptomları gösterince hastaneye götürüldü. Yapılan kontrollerde testi pozitif çıkan H.İ.A., hastanede karantinaya alınarak tedavi süreci  başladı. 1 hafta hastane de yaşam savaşı veren H.İ.A. virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

KÜREKLE TOPRAK DAHİ ATAMADIK

Koronavirüs nedeniyle hastanede hayatını kaybeden H.İ.A.’nın yakınları cenazeyi almak istediler. Hastane yetkilileri, corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden H.İ.A.’nın cenazesini veremeyeceklerini belirterek cenazeyi kendilerinin defnedeceğini söylediler. Dedelerinin cenazesinin özel hazırlanmış cenaze aracıyla Çal Süller Mahallesi’ne getirildiğini söyleyen H.İ.A.’nın torunu B.A., çok sevdikleri dedelerine son görevi yapamamanın acısını yaşadıklarını kaydederek, “Dedem H.İ.A.’nın ölüm haberini alınca hastaneye gittik. Cenazeyi istedik vermediler. Kendileri defnedeceğini söylediler. Özel hazırlanmış cenaze aracıyla dedemi Çal Süller’e getirdiler. Yakın 4-5 kişi dışında mezarlığa kimseyi almadılar. Kepçe ile dedemin mezarı kazıldı. Uzaktan sadece seyretmekle yetindik. Defini, cenaze aracıyla gelen sağlık görevlileri gerçekleştirdi. Dedemizin mezarına kürekle toprak dahi atmamıza izin vermediler. Ninemi de 14 gün karantinaya aldılar. Herkes çok dikkatli olsun. Korona virüsten ölenlerimizi bize göstermiyorlar bile. Bu çok acı bir gerçek. Sevdiklerimiz toprağa verilirken son görevi yapamamanın acısını yaşamak istemeyenler, hijyen, sosyal mesafe ve maske olayına dikkat etsin. Her ailenin büyükleri var. Büyüklerimiz için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız” dediler.

Yorumlar (0)