banner1029

Toprağın Sultanlarını Denizli’de Ağırladık

Antalyalı kadın çiftçiler “Toprağın sultanları Projesi” kapsamında Denizli’ye gezi düzenlediler.

Toprağın Sultanlarını Denizli’de Ağırladık
banner1262

Toprağın Sultanlarını Denizli’de Ağırladık

Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Antalya Döşemealtı ilçesinden 17 kadın çiftçi İlimizde bulunan üzüm işleme tesisinde ve Pamukkale travertenlerinde gerçekleştirilen gezide, tarımsal ve kültürel zenginliklerini inceleme fırsatı buldular.  
Tarım sektörünün en önemli paydaşlarından birinin kadın çiftçiler olduğunu belirten Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, "Biz kadın çiftçilerimizi Toprağımızın Sultanları olarak isimlendirdik. Bu isimle de yeni bir proje hayata geçirdik. Her ay bir ilçemizden 19 kadın çiftçimizin herhangi bir ilimizin tarımsal kültürel tarihi zenginliklerini görebilmesi adına gezi düzenliyoruz. Bu ay da güzel ülkemizin müstesna illerinden Denizli’ye gezi düzenledik. Hedefimiz tarımda büyük yükü omuzlayan kadınlarımızın bulundukları yoğun iş temposundan birazcık da olsa sıyrılmalarını, yeni ve farklı yerler görmelerini ve motive olmuş bir şekilde evlerine dönmelerini sağlamak "  dedi.

Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya ise Türk tarımının vazgeçilmez sahibi kadın çiftçileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek” Tarım sektöründe önemli mesafeler almıştır. Şüphesiz bu gelişmede en önemli paylardan biriside kadın çiftçilerimizdir. Tarımın yapıldığı her neresi var ise orada kadınlarımız vardır. Sizler için ne yapsak azdır. Umarım bu günkü gezilerinizden memnun kalırsınız. Sizler her daim başımızın tacısınız” diyerek duygularını ifade etti.


İl Müdürlüğümüzü ziyaret eden geziye başlayan kadın çiftçiler, Kaklık’ta bulunan Üzüm işleme tesisi Pamukkale ve Denizli çarşısını gezerek güzel anılarla şehrimizden ayrıldılar.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243

banner1241