TKDK Denizli için önemli roller üstlenecek

AK Parti Denizli Milletvekili, Nurcan Dalbudak, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nın köyden kente göçü önleyecek, kentin ihracat potansiyeli arttırıp, işsizliği azaltma noktasında önemli roller üstlenecek bir kurum olduğunu söyledi.

TKDK Denizli için önemli roller üstlenecek

AK Parti Denizli Milletvekili, Nurcan Dalbudak, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nın köyden kente göçü önleyecek, kentin ihracat potansiyeli arttırıp, işsizliği azaltma noktasında önemli roller üstlenecek bir kurum olduğunu söyledi. Milletvekili Dalbudak TKDK il binasını ziyaret ederek Koordinatör Ümit Dağdeviren’den bilgi aldı. Denizli için kurumun son derece kritik bir görevi misyon edindiğini belirten Dalbudak, “TKDK ilimiz için çok önemli yatırımları destekleyecek, kalkınmaya katkı sağlayacak, köyden kente göçü önleyecek. Verdiği hibe kredilerle yatırımcıların önünü açacak. Ayrıca kurum hizmet binasının gerek dış görünüşü, gerekse iç mekan dizaynı ile kentimize yakışıyor. Türkiye adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPARD’ın 23 Ocak tarihinde Dokuzuncu Başvuru İlanına çıktı. Tarım, hayvancılık ve kırsal turizm gibi birçok alanda proje kabul edeceğimiz dokuzuncu çağrıda kabul edilen projelere tüm Türkiye’de 236 milyon 482 bin 590 avro hibe desteği sağlanacak. Kurumun tanıtımında bende görev alacağım. Katıldığım her toplantıda TKDK ve hibe kredilerinden bahsedeceğim” dedi.
Bütçe sınırlaması yok
Denizli il koordinatörü Ümit Dağdeviren de, TKDK ile kente ve bölgeye büyük hizmetlerin yapılacağını söyledi. Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma Programı (IPARD)’nın uygulamaya başlandığını şubat ayından itibaren yüzde 50 ile yüzde 65’e kadar varan hibe fonlarından en çok Denizli’nin yararlanmasını istediklerini ifade eden Dağdeviren, “IPARD fonlarından aslan payını Denizli’nin alması için çalışıyoruz. İlçelerde, değişik kurumlarda toplantılar yaparak, hibeler ile ilgili bilgiler verdik. Basın toplantıları düzenleyerek, projelerin kurumumuza getirilmesini istedik. Denizli İl Koordinatörlüğü olarak ilk çağrıda olabildiğince çok proje kabul etmek istiyoruz. Çünkü fonları dağıtacak 42 il arasında fonların paylaşımı ile ilgili herhangi bir bütçe sınırlaması bulunmuyor” dedi. Konuşmaların ardından TKDK İl Koordinatörü Dağdeviren, Milletvekili Nurcan Dalbudak’a koordinatörlüğünün kuruluş aşamasından bu yana verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2013, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER