Tin, 'Öğretmenlerimiz Geleceği İnşa Ediyor'

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında Türkiye’nin bugünlere ulaşmasında en önemli yapı taşının Öğretmenler olduğunu vurguladı. Şahin Tin; “Öğretmenlerimiz mesuliyeti ağır bir vazifeyi icra ediyorlar. Ülkemizin yarınlarını engin fikirleri ve yetiştirdikleri nesillerle inşa edip aydınlatacaklar” dedi.

GÜNCEL 23.11.2018, 13:49 23.11.2018, 13:53
Tin, 'Öğretmenlerimiz Geleceği İnşa Ediyor'
banner1551

Haberdenizli.com
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Milletvekili Şahin Tin, mesajında öğretmenlik mesleğinin bilginin yanında birikim, tecrübe ve irfanla genç nesillerin güçlü yarınlara hazırlaması için emek veren mesuliyeti ağır bir görev olduğunu ifade etti.

“Onlar İçin Ne Yapsak Haktır Ve Az Kalacaltır”

Milletvekili Şahin Tin, “Türkiye asırlar boyu istikbale yürümek için mazinin o aydınlık heyecanını kavramanın peşinde olmuştur. Millet olarak yitmediysek, yok olmadıysak, durmayıp duraksamadıysak, heyecanımızı her daim koruduysak bunu şüphesiz milli ve manevi değerlerimizi yaşatan akımları bize aşılayan muallimlerimiz sayesinde olmuştur. Öğretmenlerimizin emeği ve özverisi herhangi bir bedelle kıyaslanmayacak kadar büyüktür. Onlar için ne yapsak haktır ve az kalacaktır. Gönülleri imar eden, geleceğe yön veren, toplumun tüm kesimlerine ilke ve hedef çizen öğretmenlerimizin bu aziz milletimize aşıladığı ruhun vazgeçilmez gücümüz olduğu aşikârdır. Eğer ülke ve millet olarak 15 Temmuz gibi zor geceleri aydınlığa taşımayı başardıysak bunun altında yatan en temel unsur memleket sevdamızın, milli ve manevi ruhun gönüllere bir nakkaş gibi öğretmenlerimiz tarafından işlenmiş olmasından kaynaklanır. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da zaman zaman sancılı dönemler elbette yaşadık. Ancak bilinmelidir ki; insan ve hayat değiştikçe ve geliştikçe eğitim ve öğretim alanında şartlar neyi gerektiriyorsa yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“Ülkemizin Eğitim Altyapısını Yeniledik”

Türkiye’nin eğitim altyapısını yenilemek için AK Parti iktidarlarının büyük bir efor sarf ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “İktidara geldiğimiz ilk günden beri eğitime ayrı bir ehemmiyet veriyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de yeni derslikler inşa ettik, teknolojiyle entegre sınıflar oluşturduk. İlave anaokulları, ortaokullar ve liseler yaparak eğitim alanında bir çığır açtık. Üniversitelerin sayılarını artırıp eğitim kalitesini daha güçlendirdik. Özellikle bütçede her yıl aslan payının eğitime aktarılması konusunda hassas davrandık. Eğitim alanında bu yenilikleri kazandırırken eğitimin ana aktörleri olan öğretmenlerimizi de ihmal etmedik. Eğitim ortamlarını iyileştirmekle birlikte bütçemizin imkân verdiği ölçüde öğretmenlerimizin özlük hakları noktasında da geçmişin yaralarını sarıp, şartların elverdiği ölçüde tüm imkânları istifadelerine sunduk. Cumhuriyet tarihinin en yüksek sayıda öğretmen atamasını AK Parti iktidarı olarak biz gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

“Ekilen Umut Tohumları Yeşeriyor”

Milletvekili Şahin Tin mesajının devamında şu görüşlerini paylaştı; “Medeniyetimizi ayakta tutan, ilkeli ve seviyeli umut ışığı saçan en mühim değer şüphesiz Öğretmenlerimizdir. Onlara hak ettikleri değeri ve hürmeti göstermek ülkemizin yarınlarını inşa sürecini daha da perçinleyecek, mümbit coğrafyamızı daha da güçlü kılacaktır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize çizdiği bu kutlu yolda hep birlikte yürümeye kararlılıkla devam edeceğiz. Bu topraklara öğretmenlerimizin ekeceği umut tohumları filizlenecek ve gelişmemize imkân sunacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta üzerimizde hakkı ve emeği olan Öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyor, ülkemize uzun yıllar hizmet etmiş ve emeklilik günlerini geçirenlere sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Ahirete irtihal eden Öğretmenlerimizi de rahmetle ve hayırla yâd ediyorum. Bu anlamlı gün vesilesiyle geleceğimizin teminatı gençlerimizi, evlatlarımızı kısacası yarınlarımızı siz kıymetli öğretmenlerimize emanet ediyorum”
 

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi