Testi Pozitif Çıkan Vatandaş Çınar Meydanında Gezerken Yakalandı

Denizli'nin en işlek caddesilerinden birisi olan 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda Covid-19 testi pozitif olan şahıs yakalanıp denetim altında KYK'ya yerleştirildi.

GÜNCEL 15.09.2020, 11:30 15.09.2020, 11:59
Testi Pozitif Çıkan Vatandaş Çınar Meydanında Gezerken Yakalandı
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'nde 14 Eylül Pazartesi günü (dün) Covid-19 tanısı ile tedavisi evde devam eden şahısların günlük kontrolleri esnasında, bir vatandaşın ikametinde olmadığının tespit edilmesi üzerine telefonla irtibata geçilmiş, şahıs ekiplerce Çınar meydanında muhafaza altına alınmış ve aynı gün akşam saatlerinde KYK’da ücreti kendisinden karşılanmak üzere karantina altına alındı.

57 nolu (Covıd-19) Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı’nın 4 Maddesi gereğince toplum sağlığını hiçe sayarak Covid-19 testi pozitif olduğu halde karantina kurallarını ihlal edenlere ceza-i işlem uygulanmakta olup adli soruşturma başlatılmakta olduğu belirtildi.

Yorumlar (1)
Vatandaşlar 8 ay önce
Bu insanları şayet hastalık onu öldürmez ise,yıllarca belediye çöp hizmetinde karşılıksız çalıştıracak ceza verilmeli.. kanalizasyon işlerinde tamir bakım ve çöp devşirme atıksu arıtma ünitesinde havuz temizliği yatırmalılar.vatandasi hiçe sayip kafasına göre hareket eden kim varsa cezası aynı olmalı.. para cezası boş iş..