Termik Santrale Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Denizli’nin Tavas ilçesinde Avdan mahallesine yapılması planlanan termik santralle ilgili tepkiler büyüyor. Son olarak Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da sosyal medya hesabından çalışmaların acilen durdurulmasını istedi.

GÜNCEL 14.05.2020, 11:05 14.05.2020, 11:49
Termik Santrale Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Avdan Mahallesi’nde Avdan Madencilik tarafından kurulması planlanan 300 MW’lık termik santrale tepkiler artarak sürüyor. Denizli’deki sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilere ve siyasetçilere kadar herkesin ısrarla karşı çıktığı termik santrale karşı son tepki de Şeniz Doğan’dan geldi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan sosyal medya hesabından konuyla ilgili “Hiçbir şey toprağımızdan, suyumuzdan, sağlığımızdan, geleceğimizden daha önemli değildir! Tavas- Avdan Ovası'nın yok olmaması için, yapılması planlanan termik santral ile ilgili çalışmalar acilen durdurulmalıdır.” dedi.

Termik Santrale Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Yorumlar (1)
Enver Zencirci 05327429829 12 ay önce
Evet termik santrale karşıyım. Hiç bir değer sağlığımıza önemli değildir. Ben Tavas ilçesinin Balkıca köyünde doğdum ve büyüdüm. Muğla Yatağan termik santrali bizim köyümüze tahmini olarak 150 km. Uzaklıkta bulunuyor. Yatağan termik santralinin zehiri bizim köyümüzdeki tarıma çok zarar veriyor. Köyümüzdeki badem ağaçlarından erik ağaçlarından domates ve bostanlar eskisi gibi olmuyor. Ya sürekli olarak tarım zehiri kullanarak verim alıyorsunuz yada hiç alamıyorsunuz. Doğallık bitti. Önceden hiç ilaç kullanmadan doğal yetişiyordu şimdi ise maalesef. Ukrayna'daki çernobil termik santrali patladığında ben 16 yaşımda idim ve santral patladığı yıl 1986 da ve sonraki yıllarda kavunlar domatesler tamamen toprakta oturdu kaldı yani çürüdüler. Demek istediğim şudur bu topraklar ve dünya hepimize ait. Aç kaldığımızda bizler elektrik yiyemeyiz. Zehirli hava yiyemeyiz. Biz ülkemize sahip çıkmalıyız teknolojiye karşı değilim. Siyasetçiye değilim. Oy kaygısı yaşamıyorum gelecek kaygısı yaşıyorum. Ne olur bizi yönetenler bu kararını gözden geçirsinler. Bunun yanında Denizli ili sürekli olarak güney esintisi alan bir şehirdir. Güneyden esinti alınca Denizli merkez Pamukkale Sarayköy ovası pamukkale ovası ırlıganlı Buldan yenicekent Uşak ve Sarıgöl ovaları dahil olmak üzere termik santralin zehiri den etkilenecektir. Lütfen bu santral durdurulmalıdır üç kuşluk menfaet uğruna sağlığımıza olmayalım. ENVER ZENCİRCİ 0532 742 98 29 SAYGILAR