Tekstil Firmasından Çalışanlarına Zam Müjdesi!

Denizli'nin önde gelen tekstil fabrikalarından biri olan Tan Tekstil, çalışanlarına enflasyon zammı yaptı. Son zamanlarda birçok ürüne zam gelmesi sonucu alım gücü düşerken, tüm çalışanların maaşına yüzde 10 zam yapıldı. Ayrıca yılbaşında güncel durumların değerlendirilerek tekrar zam yapılacağı belirtildi.

GÜNCEL 05.10.2021, 16:16 07.10.2021, 10:19
Tekstil Firmasından Çalışanlarına Zam Müjdesi!

HABERDENİZLİ.COM

Türkiye İstatistik Kurumu'nun enflasyon rakamlarının açıklamasının ardından Denizli'nin önde gelen tekstil fabrikalarından biri olan Tan Tekstil'den çalışanlarına müjde geldi. Enflasyon rakamları sonrası çalışanların mağduriyetini azaltmak için tüm personele yüzde 10 zam yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Ülkemizde enflasyon Eylül'de yüzde 1,25 artarken, yıllık yüzde 19,58 oldu. Yaklaşan kış aylarında ısınmak için kullanacağımız doğalgaz ve kömüre çok daha fazla zam geldi. Hepimizin alım gücü düştü. Çalışma arkadaşlarımızın mağduriyetini azaltmak için 1 Ekim tarihinden itibaren her personelimize yüzde 10 zam yapılmıştır.Yılbaşında güncel durumlar değerlendirilerek tekrar zam yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)