Tek İstekleri İnsanca Şartlar Altından Kendi Evlerinde Yaşamak

Geçtiğimiz yıllarda evleri yanan ve ardından mahallede bulunan eski bir sağlık ocağında şimdilerde ise çadırda yaşam mücadelesi veren Bakıroğlu ailesi kedilerine uzanacak bir eli bekliyor.

GÜNCEL 12.05.2020, 13:18 12.05.2020, 15:07
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Yaklaşık üç yıl önce çıkan yangın sonucu evlerini ve tüm eşyalarını kaybeden Sarayköy ilçesi Caber Mahallesinde oturan  Dilek ve Murat Bakıroğlu  ailesi,  7 kişilik nüfusuyla çadırda yaşam mücadelesi veriyor. Evlerinin yanmasının ardından Sarayköy Belediyesine ve Kaymakamlığa başvuran aile evlerini yeniden yapmak için destek istedi. Geçtiğimiz yıllarda kendilerine parça parça yapılan ödemeler ile toplamda 16 Bin Lira destek alan aile, gelen tüm parayı faturalı bir şekilde evlerinin yeniden yapımına harcadı. Fakat evleri tamamen yok olduğu için tadilat yerine yeniden bir ev yapan aileye verilen yardım miktarı sadece evlerinin temeli ile duvarlarını örmeye yetti.

Kendilerine barınmaları için  verilen eski sağlık ocağını ise yeni evlenen ve 10 aylık çocuğu olan oğlu ve gelinine bırakan Bakıroğlu, ailesi  daha sonra inşaat halinde kalan evinin  hemen yanına kendi imkanları ile kurduğu çadırda yaşamaya başladı. 7 kişiden oluşan ailenin içerisinde evlerinin durumundan dolayı psikolojisi bozulan ve okula gidemeyen bir de kız çocukları var.

HİJYENİMİZİ BİLE SAĞLAYAMIYORUZ

Korona virüs dolayısıyla zor zamanlar geçiren aile, hijyenik olmayan ve adeta virüse davetiye çıkaran bir ortamda kalabalık bir nüfusla yaşamak zorunda kalıyor.  Çadırlarının önlerindeki çeşme dışında temiz suyu bile bulunmayan aile çaresizlik kadar virüs tende korkuyor.

EVİN ÇALIŞABİLEN TEK KİŞİSİ İŞSİZ KALDI

11 Mart’ta ülkemizde görülen ilk vakanın ardından ekonomik olarak da olumsuz yönde etkilenen ve ailenin çalışan tek kişisi olan Murat Bakıroğlu’da  işini kaybedince aile her geçen gün daha da zor durumda kaldı. Oğulları yakın zamanda askere gidecek olmasından dolayı çalışamazken, eşi ise sağlık sorunlarından dolayı çalışamıyor.

Bakıroğlu, Ailesinin tek isteği yetkililer ve hayırseverler tarafından seslerinin duyulması ve yarım kalan evlerinin tamamlanarak, insanca şartlar altından kendi evlerinde eski günlerinde olduğu gibi mutlu bir şekilde yaşamak.

Kaynak: Sarayköy.com.tr

Yorumlar (0)