banner1348

Tataristan Heyetinden Adm Ve Gdz Elektrik Dağıtım’ı Ziyaret

Türkiye’de enerji devleri arasında yer alan ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım, Tataristan Enerji Kurumu Yetkililerini ağırladı. İki ülkenin enerji sektörünün yapısı ve teknolojik altyapının ağırlıkla görüşüldüğü ziyaretten Tatar Heyet memnun ayrıldı.

Tataristan Heyetinden Adm Ve Gdz Elektrik Dağıtım’ı Ziyaret

HABERDENİZLİ.COM

Hafta başında Denizli’ye gelen 18 kişilik heyet üç gün boyunca ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım yetkilileri tarafından misafir edildi.

ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım yetkilileri, Tataristanlı heyetin ziyarti süresince ülkemizdeki elektrik dağıtım sistemi ve sektöre yönelik detaylı bilgiler verdi. İlklere imza atan ve büyük projelerle adından sıkça söz ettiren ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım yetkilileri hem sektörü, hem de bölge özelindeki projelerin detaylarını Tataristan'dan gelen misafirleriyle paylaştı. 

Sektöre ve gerçekleştirilen projelere yönelik sunumların ardından gerçekleştirilen saha ziyaretlerinde elektrik dağıtım sistemine ait önemli noktalar incelenirken, Tataristan’dan gelen enerji kurumu yetkilileri özellikle saha çalışmalarıyla ilgili konulara büyük ilgi gösterdi.

Ziyareti tamamlayan heyet bölgeden büyük bir memnuniyetle ayrılırken ülkeler ve gruplar arasındaki işbirliği sürecinin gelişerek devam etmesi bekleniyor.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER