Tarihi çarşıyı bir haftada 90 bin kişi gezdi

Denizli’nin 800 yıllık geçmişe sahip tarihi Kaleiçi Çarşısında bu yıl ilk kez 19-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘İndirim Festivali’ sona erdi.

Tarihi çarşıyı bir haftada 90 bin kişi gezdi

Denizli’nin 800 yıllık geçmişe sahip tarihi Kaleiçi Çarşısında bu yıl ilk kez 19-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘İndirim Festivali’ sona erdi. Kaleiçi Güzelleştirme Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Soner Yıldız, festival kapsamında başta Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, olmak üzere çevre illerden gelen müşterilerle birlikte yaklaşık 90 bin kişinin tarihi çarşıyı gezdiğini söyledi. Bir haftalık festival nedeniyle kentte önemli bir ekonomik hareketliliğinde yaşandığını ifade eden Dernek Başkanı Yıldız, “Çarşıdaki 650 esnafın desteği ile düzenlediğimiz festivalimiz amacına ulaştı. İndirim Festivaline ilk kez yapmamıza rağmen önemli bir müşteri kitlesini tarihi çarşımıza çekebildik. Denizli’nin protokol üyeleri de festivalimizde bizleri yalnız bırakmadı. Tarihi çarşının yaşatılması, eski hareketli günlerine geri dönmesi için etkinlik düzenlemeye devam edeceğiz. Kaleiçi’nden alış veriş yapın çağrımıza katılan çevre illerden alış veriş için Denizli’ye gelen tüm müşterimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Esnafımız ve halkımız festivalimizi çok sevdi.” dedi.

Pilav ayran ikramı yapıldı

Dernek binasında festival ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldız, festival kapsamında 3 bin kişiye de pilav ayran ikramında bulunduklarını söyledi. Festival nedeniyle bir hafta boyunca çarşıdaki işyeri ve mağazaların sabah 09.00 ile gece 20.00’a kadar açık kaldığını ifade eden Yıldız, “Festivalimizden önce çarşımızda günde 8 bin müşterimizi ağırlıyorduk. Festivalimiz ile birlikte yaptığımız tanıtım toplantıları ve çağrılarla müşteri sayımız iki katına çıktı. Yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağladığımız çarşımız çok yoğun bir festival haftası geçirdi. Denizli’nin parası Denizli’de kalsın diye düşünen tüm hemşerilerimiz çok yoğun alış veriş yaptı. Ege Bölgesinde İzmir Kemeraltı’ndan sonra bölgenin en büyük doğal AVM’si Kaleiçi bundan sonra daha hareketli günler yaşayacak. Kent sakinlerimizin Kaleiçine gelmeden alış veriş yapmayacaklarından eminim” diye konuştu. Festival kapsamında erkek takım elbiseler, pantolonlar, gömlekler, bayan takım elbiseler, pantolonlar, ceket, iç giyim, çorap, ayakkabı, terlik, kazak, buluz, süveter ve daha birçok ürünün 1, 5, 10 liradan satıldı. Birçok mağazada büyük indirimler yaparak festivale destek verdi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2012, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER