Suat Kılıç Uşak'ta Öğrenci Evine konuk oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 6 öğrencinin birlikte yaşadığı bir eve konuk oldu.

Suat Kılıç Uşak'ta Öğrenci Evine konuk oldu

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Uşak'ta bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, öğrenci evine konuk oldu. Bakan Kılıç, öğrencilere eğitimlerini en iyi şekilde sürdürmeleri tavsiyesinde bulundu.

Samimi bir ortamda geçen ziyarette öğrencilerle sohbet eden, onlara tavsiyelerde bulunan Bakan Kılıç, öğrencilerin ikram ettiği çayı içerken de 'Şeker Kayseri'den çay Urfa'dan." diyerek evde kalan öğrencilerin memleketlerini de zikretti.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 6 öğrencinin birlikte yaşadığı bir eve konuk oldu. Uşak programı kapsamında kent merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Bakan Kılıç'ı, İsmetpaşa Caddesi'ndeki bir apartmanda oturan üniversite öğrencileri, evlerine çay içmeye davet etti.

Öğrencilerin davetini kabul eden Bakan Suat Kılıç, Vali Mehmet Ufuk Erden, Milletvekilleri İsmail Güneş, Mehmet Altay ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ile öğrencilere konuk oldu.

Evi gezen Bakan Kılıç, oturma odasına geçerek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin eğitimleriyle ilgili istek ve önerilerini dinleyen Bakan Kılıç, daha sonra Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğrencileri Hasan Hüseyin Kırklar'ın Şanlıurfa'daki, Uğur Korucu'nun da Kayseri'deki ailelerini telefonla arayarak görüştü.

Bakan Kılıç, öğrencilerin anne ve babalarıyla yaptığı konuşmada, kendisini tanıttıktan sonra çocuklarının Uşak'taki evlerinde konuk olduğunu belirterek, "Onları hiç merak etmeyin, gayet iyi gördüm. Akşam yemeğinde kavurma ve pilav pişirip, yemişler. Sağolsunlar biraz da bize ayırmışlar. Beni evlerine davet ettiler. Ben de onlarla birlikte bir çay içtim. Siz bunları merak etmeyin, eşinize bakın." diye konuştu.

ŞEKER KAYSERİ'DEN ÇAY URFA'DAN

Kendi öğrencilik yıllarına ilişkin anılarını da paylaşan Bakan Suat Kılıç, öğrencilere tek amaçlarının eğitimlerini en iyi şekilde sürdürmek olması gerektiğini söyledi. Bakan Kılıç, öğrencilerden, bir sıkıntıyla karşılaşmaları durumunda devlet kurumlarının kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu bilmelerini isteyerek, şunları söyledi:

"Türkiye'yi hep birlikte ileri götüreceğiz. Şu anda öğrenci evindeyiz. Burada bakıldığında çay Rize'den, şeker Kayseri'den... Türkiye'nin değişik yerlerinden gelen 6 öğrencimiz kardeşlik içinde aynı evi paylaşıyor. İşte Türkiye'nin en güzel manzaralarından biri de budur." dedi.

Bakan Kılıç, kendi öğrencilik yıllarıyla ilgili bir soruya cevap verirken ise "Ben hem evde kaldım hem de yurtta kaldım. Yani olayın iki yönünüde yaşadım. Gelecekte pişman olacağınız şeyleri yapmayın. Güzel şeyler yapmak için de zaman ayarlaması yapın." tavsiyesinde bulundu.

Bakan Suat Kılıç ve beraberindekiler daha sonra öğrencilere başarılara dileyerek evden ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2012, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER