Spor Giysi Bankası İle Yüzler Gülecek

'Spor Giysi Bankası' projesi Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü'nün koordinasyonunda başladı. Sportif kıyafet ve eşyaların paylaşıldığı gönüllülük hareketi ile malzemeler ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak. 

GÜNCEL 11.03.2021, 09:45 11.03.2021, 09:48
Spor Giysi Bankası İle Yüzler Gülecek

Bir gönüllülük hareketi olarak yola çıkılan Spor Giysi Bankası Projesinde çalışmalar başladı. Kullanılmayan spor kıyafetleri başta olmak üzere spor malzemelerinin bağışlarla toplanarak, ihtiyaç sahibi çocukların spora başlamasına destek olunması amaçlanıyor.

İlçe Müdürü Akçay “Çocuklarımız Paylaştıkça Gönülleri Büyüyecek”

İlçede yaşayan genç nüfus potansiyeline yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirten Pamukkale Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay, spora başlamada fırsat eşitliğini düşünerek Spor Giysi Bankası projesini hayata geçirdiklerini söyledi. “Çocuklarımıza küçük gelip bir kenara kaldırılan spor kıyafetlerinin, yeni veya kullanılmış spor eşyalarının paylaşılmasıyla, başka bir çocuğun ihtiyacına cevap vereceğini düşünüyoruz” diyen Akçay, projenin yardımlaşma ve paylaşma duygusuyla çocuklarda farkındalık bilinci oluşturacağını söyledi.

İster Getirin, İster Evinizden Alınsın

Gönüllü gençlerin katılımıyla oluşturulan, Pamukkale Kaymakamlığı’nın da desteklediği Spor Giysi Bankası proje ekibi, İstiklal Caddesi 3406 Sokak no:4 adresinde bulunan Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü hizmet binasında çalışmalarını sürdürüyor. Projeye giysi ya da eşya bağışı yapmak isteyenler, Proje Koordinasyon Merkezine bizzat getirerek ya da 5056887039 – 5530182427 numaralı telefonlardan evinden alınmasını isteyerek bağışta bulunabilecekler. 


 

Yorumlar (0)