Sigorta Yaptırmanın Avantajları ve Dezavantajları

GÜNCEL 20.12.2021, 08:43 08.01.2022, 08:52
Sigorta Yaptırmanın Avantajları ve Dezavantajları
banner1749

Sigorta yaptırarak geleceğinizi güvence altına almak istediğinizde sigortanın avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hayatımız boyunca farklı durumlarla karşılaşma riskimiz vardır. Bunların getireceği olumsuz etkileri minimum düzeyde tutmak adına sigorta hizmeti almak işe yarayacaktır. Öngörülemeyen risklerin sağlığınız, sevdikleriniz ya da mal varlığınız üzerinde yarattığı etkileri minimize etmek için amacınıza uygun sigorta türünü seçmeniz gerekir.

Avantajlar: Demir Sağlık bünyesinde sağlık sigortaları, hayat sigortaları ve grup sigortaları ile ilgili çok sayıda alternatifi en uygun fiyatlardan bulabilirsiniz. Anlaşmalı kurumlar tarafından verilen sigorta desteğinden dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. En yakın acente bilgilerine online olarak ulaşabilir, sigorta ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında 7 gün 24 saat boyunca destek alabilirsiniz.

Dezavantajlar: Sigorta poliçeleri hazırlanırken kullanıcılara temel özellikler sunulur. Eğer istenirse kullanıcıların poliçeleri genişletme imkanı vardır. Poliçenin kapsamı genişledikçe maliyet de artacağından fiyatlar yukarı yönlü değişecektir. Memnuniyeti sağlamak adına daima en uygun fiyatlar belirlenir.

Sigorta Yaptırmanın Avantajları ve Dezavantajları

Neden Sigorta Yaptırmalısınız?

Kişiye özel sunulan sigorta fırsatlarından yararlanmanız çok sayıda avantajı da beraberinde getirecektir. Malınızın ya da sağlığınızın kıymetini geç olmadan bilmek için sigorta hizmetlerinden faydalanmalısınız. Bu sayede endişeleneceğiniz bir durum da olmayacaktır. Uygun fiyatlardan ödeyeceğiniz prim ücretleri ile geleceğe düşük fiyatlarla yatırım yapabilirsiniz. Aksi halde kaza ya da hastalık halinde poliçe bedelinden çok daha yüksek tutarlar ödemek zorunda kalırsınız.

Ödenecek olan sigorta primi poliçenin içeriğine göre belirlenecektir. Kapsam genişledikçe fiyatlarda da değişiklikler olacaktır. Bu durum hem zorunlu hem de isteğe bağlı sigorta türleri için aynıdır. Zorunlu sigortaların 1 yıllık süresi dolduktan sonra tekrar güncel fiyatlardan güncellenmesi gerekir. Aksi halde cezai yaptırımı olacaktır. Bununla karşılaşmamak adına sigortalarını süresinde yaptırmanız gerekir.

Sigorta Yaptırmanın Avantajları ve Dezavantajları

Sigorta Yaptırmazsanız Ne Olur?

İsteğe bağlı sigortalardan birini ya da birkaçını yaptırmadığınızda herhangi bir yaptırımı olmaz. Fakat riskli haller gerçekleştiğinde maddi açıdan yüksek bütçelere katlanmak durumunda kalırsınız. Özellikle sağlık sigortası türleri olan genel ve tamamlayıcı sağlık sigortası türlerinden birini yaptırarak hastanede alacağınız hizmetin kalitesini artırabilirsiniz.

Zorunlu sigorta türlerini yaptırmadığınızda ise maddi yükümlülüğünüz fazla olacak ve riskleriniz artacaktır. Trafik sigortası, deprem sigortası (DASK), maden çalışanları için ferdi kaza sigortası, özel güvenlik mali sorumluluk sigortası, paket tur sigortası, tehlikeli maddeler ve tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası zorunlu sigorta türlerinden birkaçıdır. Bunları Demir Sağlık farkıyla yaptırarak hem kaliteli hizmet alabilir hem de sigortanızı düşük bütçelerle yaptırabilirsiniz.

Yorumlar (0)