SIĞMA’YA CAZİBELİ SU

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesi Sığma Mahallesi'ne cazibeli içme suyu getirmek için çalışma başlattı.

GÜNCEL 16.04.2015, 17:01 16.04.2015, 17:04
SIĞMA’YA CAZİBELİ SU
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, sondaj kuyusundan elektrikli pompaj sistemi ile içme suyu ihtiyacı sağlanan Sarayköy ilçesinin Sığma Mahallesi'ne cazibeli içme suyu getirmek için çalışma başlattı. Sığma Mahallesi'nde bir süre önce başlatılan çalışma kapsamında, bölgeye getirilen içme suyunun elektrikli pompaj kullanılarak sağlandığı bu nedenle maliyetin yüksek olduğu, proje ile bu maliyetin düşürülmesinin hedeflendiği açıklandı. 
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, bölgeye maliyeti düşük içme suyu temini için, Sarayköy içme suyu deposu tahliyesinden 2800 metre 200’lük içme suyu hattı döşenmesi işlemine başladı. Buradan getirilecek hattın Sığma Mahallesi içme suyu ana şebekesine bağlantısının yapılarak, bölgeye cazibeli içme suyu temini sağlanacağı kaydedildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Mart'tan itibaren içme suyu ve kanalizasyon gibi şehrin tüm alt yapı hizmetlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturdukları DESKİ ile yapmaya başladıklarını söyledi. Başkan Zolan, "30 Mart'tan sonra şehrimizin en ücra köşesine kadar hizmet vermeye başladık. Bugüne kadar alt yapı anlamında vatandaşlarımızın bir çok sorununu çözüme kavuşturduk. Özellikle kent merkezi dışındaki bölgelerimizde yıllardır süren içme suyu sorunlarına el attık" dedi. Denizlililere en sağlıklı şekilde hizmet vermek için modern çağın tüm teknolojisinden yararlandıklarını ifade eden Başkan Zolan, "Özellikle içme suyu temininde gerek maliyeti düşürmek gerekse daha sağlıklı içme suyu sağlamak için tüm kentimizde çalışmalarımız sürüyor. Amacımız insanlarımızın mutlu ve rahat olmasını sağlamak. Bunun için hangi ilçede, hangi mahallede sorun varsa biz orada olacağız" diye konuştu.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)