Sevilen Okul Müdürü Hayatını Kaybetti

Denizli’de eğitim camiasının sevilen isimlerinden biri olan Lokman Kuzdere, (48) geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

GÜNCEL 01.06.2021, 13:36 01.06.2021, 13:49
Sevilen Okul Müdürü Hayatını Kaybetti

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de Zaferiye Abalıoğlu İlkokulunda müdür vekilliği yapan 48 yaşındaki Lokman Kuzdere, sabah saatlerinde aracına bineceği sırada fenalaştı.

Çevrede bulunan vatandaşların ihbarın üzerine sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Kuzdere’nin kalbi birkaç kez durdu.

Kalp masajlarıyla yeniden hayata döndürülen Kuzdere, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu.

LOKMAN KUZDERE KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini Denizli´de, yükseköğrenimini Adana Çukurova Üniversitesinde tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Yaklaşık 10 yıl süreyle yerel ve ulusal tv kanalları için Eğitim-Öğretim ve Denizli ile ilgili program ve belgesel filmler hazırladı. Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve PAÜ´de görev yaptıktan sonra Konya, Karaman, Afyonkarahisar ve Denizli-Acıpayam´da öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Onlarca Kurs, Seminer, Konferans ve Çalıştaya katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık, Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığınca Teşekkür Belgesi, Başarı Belgesi, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Belgesi ile ödüllendirildi. 2014 ve 2017 yıllarında Ankara’daki etkinliklerde Denizli’yi temsil etti.

Yorumlar (0)