Şehrim Denizli Projesi Türkiye’de Bir İlk

Denizli'de "Şehrim Denizli Projesi" gerçekleştirildi. Proje ise Türkiye'de bir ilk oldu.

GÜNCEL 29.12.2020, 11:23 30.12.2020, 11:49

HABERDENİZLİM.COM

Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından hibe alarak Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin eş finansmanıyla birlikte Denizli Valiliği’nin çatısı altında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri olan “Şehrim Denizli Projesi” özel gereksinimli öğrencilerimizle birlikte tüm öğrencilerimizin aynı anda faydalanabileceği Denizli'yi tanıtan fantastik 20 hikâye kitabı ve Animasyon Niteliğinde 20 video filmden oluşmakta.

Ayten Boz’un yazıp Nilgün Gökçe’nin resimlediği ve 350 kişilik gönüllü bir kadro ile hazırlanan hikâye serisinin adı “Bilge Horoz Serisi”dir.

Şehrim Denizli Projesi Türkiye’de bir ilk;

Türkiye’nin ilk, işaret dili hikâye serisi,

Türkiye’de, ilkokul çağındaki özel gereksinimli öğrencilerimizle birlikte tüm öğrencilerimizin aynı anda kullanabileceği ilk materyal serisi,

Türkiye’nin ilk, radyo tiyatrosu niteliğinde sesli kitap hikâye serisi,

Türkiye’de, kültürel tanıtımla özel eğitim materyalini birleştiren ilk video film serisi,

Yabancı dilde il tanıtımının kapsamlı bir biçimde yapıldığı ilk hikâye serisi,

Denizlimizin tarihi, sosyal, kültürel ve turistik değerlerini öğretirken çocuklarımızın okuma alışkanlıklarını arttıracak ve okuma zevkini geliştirecek,  aynı zamanda yabancı dil gelişimine katkı sağlayacak fantastik hikâye serisi,

Kadrosunda; 2 danışman akademisyen, işaret dili tercümanı,  aranjör, çizer, tasarımcı, çocuk rehberlik uzmanı, yapımcı, birçok gönüllü öğretmen ve öğrencinin yer almış olduğu projedir.

Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yaşanan zorlu pandemi sürecinde sahip olunan köklü tarihi ve görkemli kültürel mirası çocuklarımızın her ortamda keyifle okuyacağı, dinleyeceği, izleyip ve öğrenebileceği, çalışmaları 2016 yılından bu yana süren bu hikâye serisine tüm sosyal medya hesaplarımızdan, EBA, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi web sitelerinden YouTube adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCP7E6XudLZP_ZO_U5WnXZVAdenildi.

Sosyal medyada herkes “Şehrim Denizli”yi onaylayan paylaşımlarda bulunurken bundan sonraki süreçte Denizli dışındaki illerde de kitabın ilgi görmesi ve projenin tüm ülkede yaygınlaştırılması bekleniyor.
Biz de projenin tüm Türkiye’de uygulanması yaygınlaştırılması adına konuyla ilgili tüm yetkililerin yayın ve basın kuruluşlarının bu konuda desteklerini beklemekteyiz.

Şehrim Denizli Projesi Türkiye’de Bir İlk

Yorumlar (0)