Şehit Yakınları, Gazi Ve Gazi Yakınları İçin Girişimcilik Kursu 

Denizli Valiliği öncülüğünde İşkur ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinin işbirliğiyle şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için Girişimcilik kursu düzenlenecek. 

GÜNCEL 10.07.2017, 17:54
Şehit Yakınları, Gazi Ve Gazi Yakınları İçin Girişimcilik Kursu 
banner1656

Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli’deki ilk protokolünü şehit, gazi ve yakınları için imzaladı. Düzenlenen protokolle birlikte  artık şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları girişimcilik eğitimibib yanısıra işletme kuruluş desteği, makine, teçhizat, donanım desteği ve işletme gider desteği olmak üzere işyeri için yaptıkları harcama tutarlarının yüzde 80 oranında hibe desteği alabilecek. 

Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine, Vali Hasan Karahan, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan katıldı. Girişimcilik Eğitimi Kursu Protokolü, Vali  Karahan ve İl Müdürleri tarafından imzalandı.  İlk grupta 25 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın katılacağı kursun 32 saat süreceği öğrenildi. Eğitim alacak kursiyerlere, iş fikirlerini geliştirme, işletme türleri ve kuruluş şekilleri, işletmeler için mali ve hukuki sorumluluklar, Pazar araştırmaları, pazarlama ve finansal yöntemler hakkında eğitimler verileceği öğrenildi. 
 

banner1640
Yorumlar (0)