Şehit Yakını ve Gazilere Müjde

Aile Bakanı Ayşenur İslam, 6 bin şehit yakını ve gazilerden, 3 bininin 22 Temmuz'da çekilecek kura ile devlet kurumlarında işe yerleştirileceğini söyledi.

GÜNCEL 16.07.2014, 08:13 16.07.2014, 09:26
Şehit Yakını ve Gazilere Müjde
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, İstihdam Kanunu ile bakanlıklarına verilen görevlendirmede 6 bin şehit yakını ve gazilerden, 3 bininin 22 Temmuz'da çekilecek kura ile devlet kurumlarında işe yerleştireleceğini söyledi.

"İLK DEFA AÇIKLIYORUZ: ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İSTİHDAM EDİLECEK"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Sakarya Valiliği'nin şehit aileleri ve gaziler için Hanedan Tesisleri'nde düzenlediği iftar yemeğinde şehit yakını ve gazilerin işe yerleştirilmeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan İslam, İstihdam Kanunu ile şehit yakınlarına gazilere de devlette istihdak hakkı tanındığını belirterek "Hepinizin beklediği bir müjdeyi vermek istiyorum. Bunu kamuoyuna ilk defa açıklıyoruz." dedi.

"KURALAR ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ÇEKİLECEK, BAŞBAKAN'DA GELECEK"

Bakan İslam, "Bu müjdeyi kendi şehrimde açıklamak kısmet oldu. Biz, çalışmalarımızı tamamladık. İlk kuralarımızı da inşallah önümüzdeki hafta ayın 22'sinde Sayın Başbakanımızın da katılacağı bir iftar yemeğinde çekmiş olacağız. Yani tahminen şu anda bize müracaat eden 5-6 bin şehit yakını ve gazimiz var istihdam edilmek üzere. Tahminen bu rakamın yarıdan fazlasını ayın 22'sinde inşallah yerlerine yerleştirmiş olacağız. Bundan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sizi de sevindireceğini zannediyorum bu haberin. Sakarya'da da müracaatı kabul edilen ve istihdak kurasına giren çok sayıda şehit yakını ve gazimiz var."

"2 AY İÇİNDE BU İŞ TAMAM"

Ayşenur İslam, ilk yerleştirmelerden sonra çalışmaların devam edeceğini belirterek, "Bizim tahminlerimize göre önümüzdeki 2 ay içerisinde tüm istihdam hareketini tamamlamış oluruz bu yıl için" dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)