Şehit Astsubayın İsmi Caddeye Verildi

Denizli'de Sarayköy Belediyesi, ilçenin en önemli caddelerinden biri olan İstasyon Caddesi'nin ismini Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi olarak değiştirdi. Karar, mecliste oybirliğiyle alındı.

Şehit Astsubayın İsmi Caddeye Verildi
15 Temmuz darbe girişimi esnasında görev yaptığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen astsubay Ömer Halisdemir'in isminin ilçede yaşatılması için AK Partili Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Meclisi'ne önerge verdi. Önergeyi görüşen Belediye Meclisi oybirliğiyle ilçenin en önemli caddesi olan İstasyon Caddesi'nin adının Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi olarak değiştirilmesini kararlaştırdı. 

Oylama sonrası teşekkür konuşması yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, "Milli Mücadele ateşinin ilk yandığı yerlerden birisi olan Sarayköy olarak her zaman vatanımız ve devletimiz için canını ve kanını feda eden şehitlerimize ve gazilerimize her şeyin üzerinde değer veriyor, onların emaneti olan bu cennet vatan topraklarına sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün de ayrı bir gururu yaşıyoruz. Binlerce yıllık kardeşliğimizi tuzaklar kurarak bozmak isteyen hainlere geçit vermeyen ve bu uğurda canını feda eden, 15 Temmuz gecesinin sembol isimlerinden Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismini ilçemizin ana caddelerinden birisi olan İstasyon Caddesi'ne veriyoruz. İnşallah şehidimizin ismini sonsuza kadar yaşatacak ve gelecek nesillerimizin bu şuurla yetişmesi için çalışacağız" dedi. 

DHA
 
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER