Seçimi Kazandı Ama Rakip Adayın Kaydını Sildirdiğini İddia Etti

Denizli’de ikametgah nedeniyle muhtarlığın el değiştirdiği 4 mahalleden birisi olan Acıpayam’ın Karaismailler Mahallesi’nde halk, muhtarlığı elinden alınan muhtar için imza kampanyası başlattı. Seçimi kazanan aday ise hem mevcut muhtarı hem de kaydını silen jandarma için suç duyurusunda bulundu.

Seçimi Kazandı Ama Rakip Adayın Kaydını Sildirdiğini İddia Etti

HABERDENİZLİ.COM

31 Mart yerel seçimlerinde Acıpayam’ın Karaismailler Mahallesi’nde iki aday muhtarlık için yarıştı. Seçimde mevcut muhtar Nurbaki Akşit 161 oy alırken, Mesut Salman ise 279 oy aldı. Muhtar adayının 118 oy farkla belirlendiği mahallede, Salman mazbatasını alamadı. Oyunu mahallede kullanan Salman, ikametgah nedeniyle İlçe Seçim Kurulundan mazbatayı alamadı. Kurul mazbatayı en çok oy alan ikinci isim olan mevcut muhtar Nurbaki Akşit’e verdi.

KAYDININ SİLİNDİĞİNİ İDDİA ETTİ
Mazbatasını alamamasının nedenini olan ikametgah konusunda Salman açıklamalarda bulundu. Sitemize açıklama yapan Salman, “Mevcut Muhtar yanına jandarmayı alarak benim evime gelmiş. Burada oturmuyor diye tutanak tutmuşlar ve kaydımı sildirmişler. Bu olay 16 Ekim 2018’de gerçekleşiyor. Mazbata benim yerime rakibime verildi. Bunun hakkında hem muhtar için hem de jandarma hakkında suç duyurusunda bulundum” dedi.

YÜZLERCE İMZA TOPLADI
Yaşanan olayın ardından mahallede imza kampanyası başlatıldı. Vatandaşlar, ‘Muhtar Mesut Salman, 2018 yılı Mart ayından beri köyümüz Karaismailler Mahallesi ikamet etmektedir’ yazılı kağıda isimlerini yazarak imza attı. İmzalar İlçe Seçim Kuruluna teslim edilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut salman
Mesut salman - 2 ay Önce

Boyle adi insanlar varken işimiz zor Allaha bildigi gibi yapsin

Havva A.
Havva A. - 2 ay Önce

Burada TC kimlik numaraları açık şekilde okunabiliyor. Umarım düzeltirsiniz.

SIRADAKİ HABER