banner1348

Sancar, Yüzyılın Altyapısı Yüzyılın İşkencesine Dönüştü

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı 100 yılın altyapısı projesinin, Kurban Bayramı'nın birinci ve ikinci günü sağanak sonrası sele dönüşen yağmurla vatandaşlar için işkence haline geldiğini söyledi. 

Sancar, Yüzyılın Altyapısı Yüzyılın İşkencesine Dönüştü
banner1336
CHP İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Teoman Sancar, geçen 12 ve 13 Eylül'de sağanak yağmurla birlikte göle dönen ve altyapının yeni yapıldığı yerlerde oluşan çukurlar ile cadde ve sokakların fotoğraflarını basın mensuplarıyla paylaştı. Kurban Bayramı öncesi Büyükşehir Belediyesi araçlarının Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye ait olan Turkuaz Otomotiv Plaza önündeki çevre düzenlemesinde çalıştırılmasını gündeme getirdiğini belirten İl Başkanı Teoman Sancar, "Belediye Başkanı Osman Zolan hizmette yavaş, ancak bize cevap vermekte hızlı davranmış. Bizi çamur siyaseti yapmakla suçlamıştı. Yağmurun ardından cadde ve sokakların halini gördük. 100 yılın altyapısı vatandaşa işkence haline gelmiş, selle vatandaşların evleri ve işyerleri çamura dönmüş" dedi. 

Sancar, iki saatlik yağmurla cadde ve sokakların Menderes Nehrine döndüğünü belirterek, "Yüzyılın alt yapı projesi sloganıyla yıllar önce başladığınız, fakat bir türlü içinden çıkamadığınız bu şantiyeler, maalesef Denizli'de yüzyılın işkencesine dönüşmüştür. Bir çukur kazıp yıllarca kapanamayan rögarlar, bir ucundan başlayıp sonunu getiremediğiniz yüzlerce sokaklar, delik deşik asfaltlar iki saatlik yağmurda Menderese dönen ana yollar, içinden kamyon geçer diye reklamını yaptığınız halde salonları, mutfakları havuza dönen zemin katlar ve yıllardır vatandaşa çektirdiğiniz acılar ve yaralar. Çalışmalarınızdaki düzensizlikler başı bozuk kontrolsüz şantiyeler, gıcır gıcır döşediğiniz bir asfaltı on kere kazıp 15 kere tekrar asfalt yaparak kamuya verdiğiniz müsriflikler bu işin ayarının ve kontrolünün kaçtığının ana göstergesidir" diye konuştu. 

ZOLAN'A YÜKLENDİ

Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'a da yüklenen Sancar, "Okulların açılacağı 180 bin öğrencimizin ders başı yapacağı Pazartesi günü ana caddelerinizin birçoğu tek yönden işlemekte yolların hali malum ya rögar deliğine düşeceksin ya da çökmüş asfaltın içine. Sizce Denizli Büyükşehir Belediyesinin aciliyeti ve hizmet önceliği Bakan Beyin Plazasının önü müdür, yoksa 180 bin öğrencimizin 1500'e yakın öğrenci servisinin ve binlerce öğrenci velisinin kazasız ve belasız ulaşım sağlayabilmesi için yolların, kaldırımların ve caddelerin acil bitirilmesi midir? Bu yaptığınız hizmet adaletsizliği hizmet kayırmacılığı, hizmet eşitsizliğidir. Siz önce Bakan'a değil vatandaşa hizmet ediniz. İçinden çıkamadığınız bu altyapı projesi resmen alt yapı işkencesine dönüşmüş ve siz hala hedef saptırmaya konu çarptırmaya devam ediyorsunuz" dedi.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru
doğru - 3 yıl Önce

yazılanlar doğru mudur doğrudur. fazlası var eksiği yok. bu arada chp nin fikirlerini sevmem ama doğru söylüyorlar

SIRADAKİ HABER