Samsung ve ALICE Otel Sektörü İçin Yeni Bir Akıllı Saat Üretiyor

Samsung Electronics ve otel işlemleri platformu ALICE bugün bir duyuru yaparak akıllı saatleri kullanacak olan yeni otel yönetim çözümlerini açıkladı.

GÜNCEL 15.06.2018, 13:00 15.06.2018, 13:20
Samsung ve ALICE Otel Sektörü İçin Yeni Bir Akıllı Saat Üretiyor
banner1551

Samsung Electronics ve otel işlemleri platformu ALICE bugün bir duyuru yaparak akıllı saatleri kullanacak olan yeni otel yönetim çözümlerini açıkladı. Samsung müşteri hizmetleri tarafından da desteklenecek olan yeni akıllı saat çözümleri otellerde personel iletişimini, hız ve yanıt verme süresini geliştirecek.

Samsung’un Yeni Saati Otel Çalışanları İçin Hayatı Kolaylaştıracak

Otel sektörüne odaklanacak olan yeni Samsung marka akıllı saatlerde LTE bağlantısı yer alacak ve kolaylıkla bilekten internete erişilecek. Saat daha çok otel çalışanlarına hitap edecek. Örneğin oda temizliği, bakımı ya da bellboy hizmetleri gibi müşteri istekleri saat üzerinden görüntülenecek ve çözümlenecek. Böylece işler çok daha hızlı şekilde yapılacak, iletişim gelişecek.

Bu giyilebilir çözüm Samsung’un yazılım ve çözüm organizasyonu Samsung SDS tarafından yaratılırken, ortak olarak da ALICE otel platformu ve Samsung Gear S3 akıllı saat çalışanları seçildi. Üç kurum bir arada çalışarak yeni akıllı saati geliştirirken, cihaz için ALICE ile Samsung’u bir araya getiren ise lüks otel firması Viceroy Hotel Group oldu. Ayrıca bu yeni teknoloji ilk olarak da Viceroy’un çalışanları tarafından kullanılacak ve testler gerçekleştirilecek.

Yeni akıllı saat çözümüyle müşteri istekleri ya da acil işlemler kısa sürede halledileceği gibi, çalışanların da yükü azalacak. Tabii bu sırada otel yöneticileri de durumu uzaktan kontrol edebilecek ve gerçek zamanlı olarak servislerin ne kadar sürede tamamlandığını görecek.

Bu akıllı saat ilk olarak Houston Texas’taki HITEC 2018 konferansında 18-21 Haziran tarihleri arasında gösterilecek ve ardından Viceroy otel gruplarında kullanılması için çalışmalar başlayacak.

Bakalım gelecekte diğer oteller de Samsung’un akıllı saatlerine ilgi gösterecek mi?

Yorumlar (0)
banner1567
11°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi