Şahin Tin Eylem Planını Değerlendirdi

AK Parti Denizli Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Şahin Tin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı Acil Eylem Planı’nın Denizli’de de başta sanayi kesimi olmak üzere birçok alanda yeniden canlanmayı beraberinde getireceğini açıkladı.

Şahin Tin Eylem Planını Değerlendirdi
Denizli AK Parti Milletvekili Şahin Tin, yaptığı açıklama ile hükümetin Acil Eylem Planı’nı değerlendirdi.
Başbakan’ın açıklamasının ardından Acil Eylem Planı’ndaki vaatlerin yerine getirilmesi için çalışmalara başlandığını belirten Milletvekili Tin, bugüne kadar AK Parti hükümetleri tarafından verilen tüm sözlerde olduğu gibi bu vaatlerinde belirlenen plan dahilinde hayata geçeceğini ifade etti.

Tin, “AK Parti olarak 2002 yılından günümüze milletimize ne söz verdiysek yerine getirdik ve bugünden sonra da her ne vaatte bulunduysak yerine getirmek için gereğini yapacağız. AK Parti hükümetleri milletimizden yetki aldığı günden bugüne tarihi başarılara imza attı ve nice hizmet destanları yazdı ve yine bugünden sonrada yazmaya devam edeceğiz. Hükümet programımız ve seçim vaatlerimizin içinde yer alan hususlarla ilgili çalışmalarımıza başladık. Sayın Başbakanımızın kamuoyuyla paylaştığı acil eylem planımız belli oldu. Reform niteliğinde düzenlemeleri yaparak milletimizin huzuru, refahı ve yaşam standardının daha da yükseltilmesini sağlamak temel önceliğimiz olacaktır. Acil eylem planımızda da ifade edildiği gibi 3 ay, 6 ay ve bir yıl gibi süreler içerisinde bahse konu vaatlerimizi hayata geçireceğiz. Milletimizin bize verdiği destek ve güvenin neticesi olarak, halkımıza kolaylık sağlayacak her türlü adımı ve verdiğimiz her sözü yerine getirmenin gayretinde olacağız” dedi.

Acil Eylem Planı’nın Denizli’de son dönemde sanayi, ihracat ve ekonomi alanındaki duraksamanın da çaresi olacağını belirten Tin, “Denizli müteşebbis bir kent. Denizli’nin daha da büyümesine ve güçlenmesine imkân tanımıştır. Yeni dönemde de yine açıklanan eylem planı ve vaatlerimiz çerçevesinde elbette şehrimizin ve şehrimiz insanının önemli kazanımları olacaktır. Bugün sanayicimizi rahatlatacak, esnafımızı güçlendirecek, işçi ve emeklimizin yüzünü güldürecek, kadınlarımıza hak ettikleri değeri verecek ve gençlerimizi toplumun içinde güçlü kılacak destekleyici adımları hep birlikte atıyoruz” dedi.

Gençlerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz

Acil Eylem Planı’nda özellikle gençlerin önünü açacak düzenlemelere önem verildiğini vurgulayan Tin, “Geleceğimize ışık olacak, umut olacak gençlerimizin toplumdaki yerini daha da sağlamlaştırmak adına Gençlerimize proje karşılığı 50 bin Türk lirasına kadar karşılıksız nakdi destek vermeye başlıyoruz. Gençlerimize 100 bin Türk lirasına kadar faizsiz kredi desteğiyle ilgili süreç hemen başlıyor. Gençlerin Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını sıfırlıyoruz. İlk 3 ay içinde yapacağımız düzenlemeyle ilk defa işe giren gençlerimizin ilk yıl maaşı bir yıl boyunca devletimiz tarafından karşılanacak. Öğrenim gören gençlerimizin pasaport harcını kaldırıyoruz. Meslek lisesi ve üniversite öğrencilerinin staj yapmalarını özendirici tedbirler alıyoruz. Lise veya üniversite mezunu gençlerimizin Genel Sağlık Sigortası giderlerine destek olunacak ve primler iki yıl süreyle gelir testi yapmaksızın ve prim alınmaksızın devlet tarafından karşılanacak" diye konuştu. 

Acil Eylem Planı’nın küçük esnaf için can suyu niteliği taşıdığına dikkat çeken AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Küçük esnaf için de iyileştirmeler yapıyoruz. Basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 8 bin Türk lirasına kadar kazançlarından hesaplanan vergiyi almayacağız. Tarım sektöründe ise kolaylaştırıcı hamleler gerçekleştiriyoruz. Çiftlilerimize yönelik destekleyici adımlarımız var. Yemde ve gübrede KDV'yi tamamen kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek verilecek. Kırsal kalkınma desteklerine yönelik programlar daha da genişletilerek devletimizin tüm imkânları milletimiz için seferber edilecek” dedi.

Haklar Yerini Bulacak…

Ülkeyi sırtlayan ve ekonomik mekanizmanın en önemli unsuru olan çalışanların hayat standartlarının iyileştirilmesinin de Acil Eylem Planı’na dahil edilen önemli konular arasında yer aldığını belirten Tin, açıklamasını şöyle tamamladı: “İşçilerimizin haklarına kavuşmasının önündeki engelleri sırasıyla kaldırıyoruz. Asgari ücreti bin 300 Türk lirasına yükseltiyoruz. İşçilerimize yönelik bu düzenlemeyi gerçekleştirirken de işverenlerimizin rekabet gücünü zaafa uğratmayacak düzenlemeleri hayata geçireceğiz. Özellikle KOBİ'lerimizin üzerindeki yükü daha da azaltacağız. AK Parti döneminde yüzde 15'ten yüzde 10'a indirilen BAĞ-KUR, SSK ve Emekli Sandığı sigortalısı olan esnafın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek primi kesintisi 3 ay içinde yapılacak düzenlemeyle kaldırılacak. 65 yaş aylığı alan yaşlılarımız kimin yanında ve nerede yaşarsa yaşasın bundan sonra maaşlarından kesinti, duraksama ve engelleme olmayacak, bunun için gerekli düzenlemeler hızla yapılıyor. 

Toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren her türlü düzenlemeleri ve yapılacak iş ve işlemleri bir bir hayata geçireceğiz ve toplum içinde daha güçlü bağların kurulmasının her türlü zeminini oluşturacağız. Gençlerimize, kadınlarımıza, esnafımıza, çiftçilerimize, işçilerimize, bütün vatandaşlarımıza dönük vaatlerin tamamını 3 ay içinde hayata geçirilecek. Milletimize söz verdik, milletimiz bize güvendi ve destek verdi. Şimdi ise verdiğimiz sözleri yerine getirme zamanı. Bu ve benzeri çalışmaların yanında ayrıca milletimizle birlikte demokrasimizi daha da güçlendireceğiz” dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243