Sağanak Yağış Toprak Kaymasına Sebep Oldu

banner1386

Denizli ve ilçelerinde bugün hissedilen sağanak yağışlar sonucu Denizli'nin Buldan İlçesi'nde toprak kayması meydana geldi. Olay sonucu herhangi bir kaza meydana gelmeden iş makinaları tarafından duruma müdahale edildi.

GÜNCEL 21.09.2016, 00:11
Sağanak Yağış Toprak Kaymasına Sebep Oldu
Denizli'nin Buldan İlçesi'nde akşam üzeri 17.00 sularında hissedilen sağanak yağış sonrasında Yayla yolu güzergahı müftü suyu üzerinde toprak kayması meydana geldi. Kaymanın sonucu bir otomobil bir süre kayan toprakların arasında mahsur kalması sonucu olay yerine gelen iş makinaları aracı herhangi bir kaza yaşanmadan bulunduğu yerden çıkardı. Toprak kaymasının ardından yol bir süre ulaşıma kapatılırken iş makinaları geç saatlere kadar yolu açmak için mesai harcadı. Yağışın etkili olduğu Buldan İlçesi'nde bazı araçlar toprak yollarda çamura batarak mahsur kaldı. İş makinaları mahsur kalan araçları zincirlerle çekerek kurtarma operasyonları gerçekleştirdiler.

Yaşanan sağanak yağış ve toprak kaymasından herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken küçük çaplı hasarlar meydana geldi. Yağışın ardından bazı üzüm bağlarının da zarar gördüğü bildirildi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)