banner1496

banner1495

Ruhsal Engelli Bireylere Artık Yerinde Sağlık Hizmeti Verilecek

Evde Sağlık Hizmetinden yararlanan ‘Ağır Engelli’ ve Huzurevine yerleşmek için sıra bekleyen vatandaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde artık ‘Evde Sağlık Hizmeti’nden yararlanacak.

GÜNCEL 22.05.2017, 16:31
878
Ruhsal Engelli Bireylere Artık Yerinde Sağlık Hizmeti Verilecek

HABERDENİZLİ.COM

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan ile Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, ağır engelli vatandaşlarımızın kurumlarca tespiti yapılarak hizmetten yararlanacağını söyleyerek; “Vatandaşlarımıza, güvenli, etkili, kaliteli ve zamanında sağlık hizmeti vermek Devletimizin en öncelikli görevlerindendir. Ülkemiz sağlıklı insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır. Bugün imzaladığımız protokol ile buna katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Protokol ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı kuruluşları tarafından Evde Sağlık Hizmetlerinin Sunulmasına Dair Yönetmelik kapsamında Evde Sağlık Hizmetinden yararlanan Ağır Engelli ibareli Engelli Sağlık Kurulu Raporu bulunan, engelli ya da yaşlı olup bakım sağlayan yakını olmayan vatandaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bildirilecek. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne huzurevinde kalmak için başvuru yapmış ve başvurusu kabul edilmiş fakat huzurevinde yer olmadığı için kendi evlerinde huzurevine yerleşebilmek için sıra bekleyen yaşlı vatandaşlarımız öncellikli olarak Evde Sağlık Hizmetinden yararlandırılacak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Evde Bakım Hizmeti (aylığı) alıp İl Müdürlüğü personelince Evde Sağlık Hizmeti almasının uygun olduğu gözlemlenen vatandaşlar hakkında da gerekli değerlendirmelerin yapılacağı bildirildi.

Yorumlar (0)