Ressam Orhan Güler Hayatını Kaybetti

Sarayköy’de, ilçedeki sokakları tek tek gezerek tuvallerine işleyen ve çok özel bir koleksiyon oluşturan ressam Orhan Güler, yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Güler’in ölümü, sevdiklerini hüzne boğdu. Sanatsever kişiliğiyle ön plana çıkan Güler’den geriye Sarayköy’ü anlatan resimleri kaldı. 

GÜNCEL 19.12.2020, 18:00 20.12.2020, 10:54
Ressam Orhan Güler Hayatını Kaybetti

İstanbul'da mimarlık yaptıktan sonra memleketi Denizli’nin Sarayköy İlçesi'ne dönen ve çocukluğunun geçtiği sokakları resmetmeye başlayan 64 yaşındaki Orhan Güler, 11 yılda 128 suluboya tablo ortaya koydu. İlçedeki sokakları adım adım dolaşan ve resim tuvaline işleyerek eşsiz bir Sarayköy arşivi oluşturan Güler, geçtiğimiz aylarda akciğer kanserine yakalandı. 
İlçe halkı tarafından çok sevilen, sanatseverliği ile ilçeye önemli eserler kazandıran Güler, hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Güler’in hastalıkla mücadelede tedavi masraflarını karşılayabilmesi için, daha önce yaptığı tablolar geçtiğimiz günlerde satışa sunulmuştu. 
Sanatsever Güler’in ölümü, yakınlarını ve sevenleri hüzne boğdu. Güler'in cenazesi yarın Sarayköy'e defnedilecek.
Sarayköyün Sesi

Yorumlar (1)
Şahabettin Aytekin 7 ay önce
Sevgili Arkadaşim abim Orhan GÜLER Allah im Sana Gani Gani Rahmet Eylesin Nurlar İcinde yat . . Yerin doldurulamayacak kadar kıymetli bir Sima bir dost akrabadan öte insansin