Rektör Bağ'ın Eşi İstifa Etti

Denizli'de bulunan Pamukkale Üniversitesi'nin Rektörü Hüseyin Bağ, Pamukkale Üniversitesinin İslami İlimler Enstitüsüne enstitü sekreterliği görevine atanan eşi Derya Bağ’ın istifa ederek görevinden ayrıldığını açıkladı. 

Rektör Bağ'ın Eşi İstifa Etti
banner1336

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğüne 15 Temmuz darbe girişiminin ardından vekaleten görevlendirilen ve son olarak 19 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından asaleten atanan rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın, Bereketli İmam Hatip Lisesinde öğretmenlik yapan eşi Derya Bağ’ı Pamukkale Üniversitesinin İslami İlimler Enstitüsüne enstitü sekreteri olarak atamıştı. Atama tepkilere neden olurken, Rektör Bağ eşinin üniversite ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı.
Yazılı bir açıklama yapan Bağ, “Üniversitemiz İslami İlimler Enstitüsü sekterliğine yapmış olduğum atama, yasal mevzuata uygun olmakla birlikte, toplum vicdanında oluşturduğu olumsuz yankılar nedeniyle, eşim Derya Bağ memuriyet görevinden istifa etmiş olup üniversitemiz ile ilişiğini kesmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 15:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
zehra senel
zehra senel - 2 yıl Önce

hak olan her sey icin itiraz eden bir gurup vardir. hak hakedenindir. gayet dogal bir atama haktir .vaz gecmek yok belki biraz hem atama hemde geri cekilmede acele edilmistir

SIRADAKİ HABER