Ramazan Ayının Vazgeçilmezi Baklava

Değirmencioğlu Baklavaları Denizli İşletme sahibi Arzu Aygün ATALARIMIZIN meşhur bir lafı var; ‘Her şeyin azı karar, ortası yarar, çoğu zarar’. Sahura kalkan bir kişi günün büyük bölümünde aç kalacak.

GÜNCEL 25.04.2020, 10:43
Ramazan Ayının Vazgeçilmezi Baklava
banner1639

HABERDENİZLİ.COM

Enerjiye ihtiyacı olacak. Sahurunu yaptıktan sonra üzerine bir veya iki dilim baklavayı ağzına atabilir. Aynı şekilde iftarını açmış, yemeğini yemiş ve üzerinden de iki saat geçmişse, ağzını tatlandırmak amacıyla bir iki dilim tatlı ağzına atabilir. Böylece kaybettiği enerjisini yeniden kazanır. Yani, Ramazan’da baklavayla ağzınızı tatlandırın ramazan ayında yoğun olarak tüketilen sofraların vazgeçilmezi kadayıf ve baklava üreticileri, mesaiye başladı.

Denizli Değirmencioğlu Baklavaları İşletmecisi Arzu Aygün Denizli halkının ramazan ayında tatlı tüketmeyi gelenek haline getirdiğini ifade ederek, koronavirüs salgınına karşı tüm tedbirleri aldıklarını, bu kapsamda üretim malzemelerinin ultraviyole ışınlarıyla dezenfekte edildiğini söyledi.
Aygün, "Koronavirüs ile ilgili önlemlerimizi aldıktan sonra ramazan ayı için hazırlıklarımıza başladık. İftar sofrası için özel baklavamız da hazır. Evlere servis imkanımız var" dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)