Prof. Dr. Ercan'dan Denizli İçin 2 Kritik Uyarı

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Denizli için 2 kritik uyarı yaptı. Habertürk TV’de yayınlanan program katılan Ercan, Denizli ve Çameli’de 5 ile 7,2 şiddetleri arasında 2 büyük depremin beklendiğini söyledi.

GÜNCEL 02.11.2020, 12:56 04.11.2020, 14:49
Prof. Dr. Ercan'dan Denizli İçin 2 Kritik Uyarı
banner1665

Birinci derece deprem bölgesinde olan Denizli için bir uyarı da deprem bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan geldi. Habertürk TV’de yayınlanan Kübra Par’ın programına katılan Ercan, şuana kadar bildiği depremleri açıkladı. Canlı yayında 15 depremi açıklayan Ercan, bu depremlerden Manisa, Sisam, Urla-Seferihisar, Foça-Midilli-Karaburun, Midilli Güneyi depremlerini daha açıkladığını ve bu bölgelerde depremin meydana geldiğini açıkladı.

DENİZLİ VE ÇAMELİ UYARISI

Prof. Ercan’ın deprem olacak olan 10 bölge arasında Denizli’yi ve Çameli’yi gösterdi. Ercan, Denizli’de 5-7,2, Çameli’de ise 5-6,5 şiddetleri arasında büyük bir deprem beklediğini açıkladı.

SON 3 YILDA 2 BÜYÜK DEPREM

Birinci derece deprem bölgesi olan Denizli’de geride kalan 3 yılda 2 büyük deprem meydana geldi. Önce Acıpayam 5,5, ardından da Bozkurt-Baklan ve Çardak 6 şiddetindeki depremlerle sarsıldı. Can kaybının yaşanmadığı bu bölgelerde çok sayıda ev yıkıldı.

Kaynak: Denizli24haber

Yorumlar (0)