PETSHOP VE KEDİ MAMASI

GÜNCEL 08.01.2020, 14:07
PETSHOP VE KEDİ MAMASI

Hayvanlarla iç içe yaşanılan dünyada, evcil hayvanlara sahip olan kişiler bu konu kapsamında hassasiyet göstermektedir. Onların konforunu sağlamak için çeşitli mamalar, yataklar, kafesler ve bir çok ürün Petshop bünyesinde bulunmaktadır. Kediler ise ayrı bir yapıya sahip canlılardır. Onlar daha çok ilgi isterler. Tüylerinin sağlıklı olması ve bakımlarının iyi bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bundan dolayı kedi maması seçerken dikkatli olmak ve alınacak yeri büyük bir titizlikle seçmek gerekir.

PetShop Kapsamındaki Evcil Hayvan Ürünleri

Pet Shop kelimesinin Türkçe karşılığı evcil hayvan dükkanı olarak bilinmektedir. Bazı cins hayvanların satıldığı bir takım dükkanlar mevcut olmakla beraber, genele bakıldığında hayvan satışı yapan dükkanların sayısında büyük bir azalma gözlenmektedir. Hayvanlar ile ilgili ürünleri bulmak için evcil hayvan sahiplerinin uğrak mekanları olan petshoplar; mama, giyim, aksesuar, taşıma ürünleri, oyuncaklar, yataklar ve kafesler gibi bir çok ürünün bulunduğu yerlerdir. Siz de evcil hayvanınızın ihtiyacı olan ürünleri internet üzerinden kolaylıkla temin edebilmek için sitemizi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kediler ve Kedi Maması

Duygusal ve başına buyruk hayvanlar kategorisinde kediler ilk sırada yer almaktadır. Onlar itinalı bir bakımın yanında, sevilme isteğini de yoğun bir şekilde yaşarlar. Onları memnun etmek hem çok kolay hem de zor bir süreçtir. Kedi bakımındaki en önemli nokta, hiç şüphe yoktur ki beslenme alışkanlığıdır. Kedi maması seçerken kedinizin o mamayı yememe olasılığını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Alıştığı tattan farklı bir mamaya yönelmeniz, kedinizi pek memnun etmeyebilir. Sitemiz bu kapsamda kedilerin damak tadına uygun mamaları bünyesinde bulundurmaktadır. Kuru kedi maması seçeneklerinin çok fazla olduğu sayfada, sizin kedinizin damak tadına hitap eden bir mama mutlaka bulunacaktır.

Kedi Maması Seçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuda en dikkat edilmesi gereken husus, mamaların son kullanım tarihinin geçmiş ve ya yakın bir tarihte olmamasıdır. Mama paketlerinin boyutlarının da kedinizin iştahıyla doğru orantıda olması gerekmektedir. Birden fazla kediye sahipseniz, buna göre ekonomik boy olan mama paketlerinden tercih edebilirsiniz. Yavru kediler için de toz mamalar kullanılmalıdır. Kedi maması alırken mamanın içerisindeki vitamin ve minerallere de dikkat edilmelidir.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)