PCR Testi Ücreti

GÜNCEL 14.03.2022, 14:37
PCR Testi Ücreti

Günümüzde insanlar teknolojinin sağlamış olduğu modern hayat koşullarına kolay bir şekilde ulaşabilmek adına topluluk halinde yaşamayı seçmektedir. İklim özelliklerinin sürekli olarak değişmesi nedeniyle birçok virüs, bakteri gibi vücuda girerek can kayıplarına kadar ulaşabilecek zararlar veren organizmalar, sık nüfuslu yerlerde daha hızlı bir şekilde kişiden kişiye ulaşabilmektedir. Tıp bilimi, insanların sağlıklı ve konforlu bir şekilde yaşayabilmeleri adına birçok alanda teknolojiden destek alarak ürettiği cihazlarla insanların yardımına koşmaktadır.

Koronavirüs, HIV gibi bulaşıcı nitelikteki hastalıklar erken teşhis edildiğinde büyük nüfusların istenmedik zararlar görmesinin önüne geçilebilmektedir. Dünyada birçok devlet bunlar ve bunlara benzer hastalıkların tanısı için PCR testlerinden faydalanmaktadır.

PCR testler ile,

 • Babalık testi,
 • Kimlik belirleme,
 • Genetik bozuklukların tespiti,
 • Bulaşıcı ve salgın hastalıklar gibi birçok noktada hızlı bir sonuç alınabilmektedir.

Günümüzde birçok sağlık kuruluşu PCR testi hizmeti sunmaktadır. Sağlık Bakanlığı, son yıllarda büyük yatırımlar yaptırarak dünya sağlık yatırımları noktasında kendisini hissettirmektedir. Toplum sağlığının korunması adına Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde ücretsiz PCR Testi yapılabilmektedir. Ücretsiz yapılan bu test birçok kişi tarafından tercih edildiği için yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Günlük hayatın yoğun trafiğinde sağlık hizmetlerini uzun süreler alamayan kişilerin tercihi haline gelen özel hastaneler, sağlıkla ilgili konularda kişilere hızlı, modern ve doğru tedavi teminatı vermektedir. PCR testleri iki türdedir;

Geç PCR Testi: 3-4 saat gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.

Erken PCR Testi: 15 dakika gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır.

Özel sağlık kuruluşları PCR testi hizmetlerini 200- 250 TL arasında bir fiyat belirleyerek müşterilerine sunmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü, özellikle koronavirüs ve omicron gibi hastalıklarda güvenilir sonuçlar elde edilmesi için PCR testlerinin kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Özel PCR Testi

Hepimiz konforlu bir hayat sürdürmek adına birçok sağlık hizmetinden faydalanmak adına sağlık kuruluşlarının kapısını çalmışızdır. İnsanların aciliyet belirtilmeyen durumlardaki ilk adresleri aile sağlık merkezleridir. Bu merkezler birçok sağlık problemlerinin teşhisi ve tedavisi noktasında sağladığı başarılı hizmetler sayesinde yoğun sıraların oluştuğu merkezlerdir. Sağlık Bakanlığı tarafından aile sağlık merkezlerinde ücretsiz bir şekilde PCR testi yapılmaktadır. Başvuranların sigortalı olup olmadıklarına bakılmaksızın hızlı bir şekilde tedavi edilmesine öncü olan bu hizmet ne yazık ki tüm aile sağlık merkezlerinde sağlanamamaktadır.

Ülkemizde ve dünyada salgın hastalıklar sebebiyle birçok kişi hayatını kaybetmekte ya da kalıtsal hastalıklara yakalanabilmektedir. Bu sebeple hızlı bir şekilde tanı ve tedavi işlemi yapılması gereken hastalıklarda aile sağlık merkezine başvurmadan önce doktorları arayarak test kiti durumu hakkında bilgi almanız sizin yararınıza olacaktır.

PCR testleri, hücre içerisinde yeri bilinen iki segment arasındaki bölgede yapılan vücuda zararlı olan organizmaların üreme durumu hakkında bilgi veren testlerdir. İnce bir çubuk yardımıyla hastaların burnundan ya da boğazlarından alınan sürüntülerin, özel kaplara konularak ilgili laboratuvarlarda incelenmesi ile sonuçlar çıkmaktadır.

 • Pozitif PCR Testleri: kişinin araştırılan hastalığa yakalandığını gösteren testlerdir.
 • Negatif PCR Testleri: Kişinin o an için hastalığa yakalanmadığını belirten testlerdir.

Mobil sağlık kuruluşları, müşterilerine hızlı PCR testi yaptırma imkanı sağlamasıyla birçok kişinin tercihi olmaktadır. Özel firmalar, PCR testi ile ilgili hizmetlerin bedeli için 250 TL’ye varan miktarlar belirlemektedir. Özel PCR testlerinde bekleme olmaksızın çok kısa bir sürede belirlenmekte olan salgın ve bulaşıcı nitelikli hastalıklar, kişilerin hızlı bir şekilde gereken tedaviyi almasına elvermesi bakımından önemli bir sağlık hizmeti olarak nitelenebilmektedir. Bu sebeple özellikle kış aylarında yakalanan salgın hastalıklar için hizmet almak adına özel hastaneleri seçtiğinizde geleceğinize yatırım yapmış olacaksınız.

Evde PCR Testi Ücreti

Sağlık Bakanlığı, hastaneye ulaşamayacak durumda olan kişiler için ücretsiz evde PCR testi hizmeti sunmaktadır. Özellikle Çin’de ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyada büyük ölçüde insan kayıplarına neden olan koronavirüs ve varyantlarının hızlı bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Koma, engellilik ve yaşlılık sonucunda yürüyememe gibi çeşitli sağlık sorunlarına yakalanan hastaların tedavisi için evde sağlanan sağlık hizmetleri, birçok hastalığın tedavisi noktasında başarı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Yurtdışına seyahat yapacak kişilerin PCR testi yaptırması gerekmektedir. Kişilerin bulunduğu tüm konumlara giderek konforlu bir sağlık hizmetine kavuşması ile müşteri devamlılığını maksimum seviyede tutmak hedefiyle çalışan birçok özel sağlık kuruluşu evde PCR testi hizmeti sağlamaktadır.

PCR testi hizmetlerine,

 • Devlet hastaneleri,
 • Araştırma hastaneleri,
 • Üniversite hastaneleri,
 • Aile sağlık ocakları,
 • Özel hastaneler,
 • Özel laboratuvarlar,
 • Özel sağlık kuruluşlarında ulaşılabilmektedir.

Zaman tasarrufu birçok kişinin önemle üzerinde durduğu konulardandır. Ücretsiz bir şekilde sağlanan PCR testlerini yaptırmak için hastanelere başvuran birçok kişi uzun süreler bekleyebilmektedir. Özel firmaların müşteri memnuniyetini yükseltmek amacıyla sağladığı evde PCR testi hizmetinden yararlandığınız zaman amacınıza uygun bir şekilde davranmış olacaksınız.

Sağlığımız en değerli hazinemizdir. Unutmayalım ki, hava su ve temas yoluyla bulaşan hastalıklara maruz kalan birçok kişiyle aynı ortamda bulunma ihtimaliyle bir sağlık hizmeti almak yerine, evimize gelerek modern tekniklerle bizlere sağlık hizmeti sunan özel hastanelerden PCR testi hizmeti talep ettiğimiz vakit sağlığımızı ve bütçemizi koruma yolunda doğru bir adım atmış oluruz. Evde PCR testi hizmetleri sunan birçok firma testler için genellikle 200 – 250 TL arasında bir fiyat belirlemektedir. Geleceğimizi korumanın yolu sağlığımıza hizmet etmektir. Evde PCR testleri ile sağlıklı günlere kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
hafif yağmur