PAÜ Üst Yönetimi Vali Karahan’ı Ziyaret Etti

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Üniversite Üst Yönetimi kısa süre önce ilimizde göreve başlayan Vali Hasan Karahan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

PAÜ Üst Yönetimi Vali Karahan’ı Ziyaret Etti

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Vali Hasan Karahan ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın yanı sıra, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Semin Fenkci, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Erdinç Duru ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı hazır bulundu. 
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Vali Hasan Karahan’a yeni görevinde başarılar dilerken, Pamukkale Üniversitesi’nin yaptığı bilimsel çalışmalar, fakülte ve yüksekokul sayıları, öğrenci sayıları gibi konularda bilgiler verdi. Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri ve yapımına başlanacak olan Obezite ve Diyabet Uygulama Araştırma ve Tanı Merkezi ve yeni açılacak olan karaciğer nakli ünitesi ve kemik iliği transplantasyon üniteleri, ayrıca yeni inşa edilecek Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi konularında bilgi verdi. Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nin olanaklarından bahseden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, sürekli gelişmekte ve ileri teknoloji ile donatılan Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nin hedefinin sunulan sağlık hizmetlerini değerli halkımıza en iyi şekilde vermek olduğunu dile getirdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nin düzenleyeceği ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ paneli ve 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın açılışına Vali Hasan Karahan’ı davet eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, hain darbe girişiminde şehit düşen kahraman askerimiz Ömer Halisdemir’in adının Pamukkale Üniversitesi Spor Merkezi’ne verildiğini hatırlattı.
Pamukkale Üniversitesi Yönetimi’nin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Hasan Karahan, Pamukkale Üniversitesi’nin yaptığı bilimsel çalışmaların ülkemizin ve özellikle Denizli’nin kültürel, ekonomik ve sanayi açısından gelişiminde büyük katkısı olduğunun altını çizdi. Pamukkale Üniversitesi’nin gelişmiş bir üniversite olduğunu söyleyen Vali Karahan, Denizli Valiliği ve Pamukkale Üniversitesi arasında var olan çalışmaların gelecekte devam edeceğine ve aradaki bağın daha da güçleneceğine olan inancını dile getirdi. Özellikle Denizli’nin sanayi, turizm ve tarım açısından önemli bir kent olmasından dolayı Denizli Valiliği ve Pamukkale Üniversitesi arasındaki ilişkilerin her zaman sürmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Hasan Karahan, Valilik olarak Pamukkale Üniversitesi’ne her anlamda destek vermeye her zaman hazır olduklarını dile getirdi. 


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER