PAÜ Tıbbi Mikrobiyoloji AD. Akredite Oldu

PAÜ Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Uzmanlık Eğitimi akredite edilerek Türkiye’ de Akredite edilen 2. Anabilim Dalı olmaya hak kazandı. 16 Ekim 2018 tarihinde yapılan törenle Akreditasyon Belgesi KLİMUD başkanı Doç. Dr. Berrin ESEN tarafından Türk Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalına verildi.

PAÜ Tıbbi Mikrobiyoloji AD. Akredite Oldu

Haberdenizli.com

Pamukkale Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı 1994 yılından bu yana uzmanlık eğitimi vermektedir. O tarihten  bu yana 25 uzmanlık öğrencisine Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlık Eğitimi verilmiştir. İlk günden bu yana Uzmanlık Eğitimi için gerekli standartları uygulamış ve çekirdek eğitim müfredatı yayınlandıktan sonra genişletilmiş eğitim müfredatını, eğitim içi ölçme değerlendirme rehberlerini ve gerekli tüm formları oluşturmuştur. Tıbbi Mikrobiyoloji Ulusal standartları uygulamıştır. Şubat 2018 tarihinde akreditasyon başvurusu yapılmış 29 Haziran 2018 tarihinde akreditasyon ziyareti gerçekleştirilmiş ve bunun sonunda Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlık Eğitimi alanında Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştır. 

PAÜ Tıbbi Mikrobiyoloji AD. Akredite Oldu

Şu an Anabilim Dalında Prof. Dr. İlknur KALELİ, Prof. Dr. Melek DEMİR, Prof. Dr. Çağrı ERGİN, Dr. Öğr. Üyesi Ergun METE, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ŞENGÜL görev yapmaktadır. 

Prof. Dr. İlknur KALELİ Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalının akredite olmasıyla birlikte tüm uzman kadromuzla hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini belirterek çalışmalar için tüm ekibe teşekkür etti.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Pro. Dr. İbrahim Türkçüer bu belgenin alınmasında emeği geçen tüm öğretim üyelerine ve çalışanlara teşekkür ederek yeniliklere devam edeceklerini de belirtti.
PAÜ Tıbbi Mikrobiyoloji AD. Akredite Oldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243