banner1348

PAÜ öğrencileri dizi çekiyor

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri “Küçük Bir Aşk Hikayesi” adlı dizi çekiyor. “Mühendislik Pişmanlıktır" adlı kısa film ile büyük beğeni toplayan ekip, bu kez komedi dizisi için kolları sıvadı. Oyuncu kadrosunun tamamı PAÜ öğrencilerinden oluşuyor.

banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Senarist, oyuncu, yönetmen… Bu dizide Pamukkale Üniversitesi’nde farklı bölümlerde okuyan öğrenciler görev aldı. Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği’nde okuyan iki kişinin arasında yaşanan trajikomik bir aşk hikayesini konu alan “Küçük Bir Aşk Hikayesi” Nisan ayı sonunda ilk bölümüyle karşınızda olacak. Daha önce büyük ilgi görüp beğenilen "Mühendislik Pişmanlıktır" adlı kısa filmin devamı niteliğini taşıyan internet dizisinin senarist ve yönetmenliğini Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Abdullah Taşgöz yapıyor.

Film ve çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Abdullah Taşgöz, “Çekimler gayet iyi gidiyor. Oyuncuların ve teknik ekibin inandığı bir proje oluşturduk ve bu sayede herkes isteyerek ve severek bu projede yer aldı. Bu da beni çok mutlu ediyor. Teknik konuda 'Artique Prodüksiyon' ve Emrah Boyekin'in desteğini alıyoruz. Öğrenci olduğumuz için bir bütçe ayırma şansımız yok. Bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Dizimizde daha önceki projemiz olan 'Mühendislik Pişmanlıktır' kısa filminin sevilen karakterleri Makine Mühendisliğinin kızsız adamı Cafer Balyemez (Adnan Taş) ve İnşaat Mühendisliğinin delikanlı kızı Kamuran Kezban Yerebakan (Elif Fındık) arasındaki trajikomik aşk hikayesini konu edindik. Projemizdeki oyuncular PAÜ öğrencilerinden oluşan dinamik ve idealist bir kadro. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum ve ekibimdeki herkese teşekkür ediyorum. Bir aksilik çıkmazsa Nisan ayının sonlarına doğru ilk bölümümüzü paylaşacağız. Ayrıca gerek konusu ve gerekse de oyuncu arkadaşlarımızın doğallığıyla izleyenleri kahkahaya boğacak dizimiz ile ilgili olarak izleyicilerimizden beklentimiz, sosyal medya hesaplarımızdan ve youtube kanalından bizleri takip etmeleridir” dedi. 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER