banner1348

PAÜ mezuniyet törenine büyük tepki: Fiyasko

Denizli Pamukkale Üniversitesi öğrencileri dün mezuniyet heyecanı yaşadı. fakat ilk defa toplu bir  şekilde düzenlenen tören aileler ve öğrenciler için eziyete dönüştü. Sıcak nedeniyle bir çok kişi  baygınlık geçirirken bazı veliler çocuklarını bile göremeden Denizli’den ayrıldı.

Denizli Pamukkale Üniversitesi, (PAÜ)Atatürk Stadyumunda mezun olacak 7 bin 500 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi. Daha öceki yıllarda kampüs içinde her fakülte için ayrı ayrı düzenlenen mezuniyet töreni bu sene tek bir tören halinde yapıldı.  Hava sıcaklığının 45 dereceyi bulması  ve kalabalık nedeniyle öğrenciler ve aileleirzor anlar yaşadı.

EZİYET GİRİŞTE BAŞLADI

Mezuniyet törenine gelen ailer yeterli park alanı olmayınca kilometrelerce öteye araç park etmek zorunda kaldı. Aşırı  sıcakta stadyuma kadar yürüyen velilerin eziyeti bununlada sınrılı kalmadı. Yoğunluk nedeniyle stadyumun bazı kapıları kapanırken veliler, açık kapı bulmak için stadyumda büyük çaba sarf etti.

ÇOCUĞUNU GÖRMEDEN ŞEHRİ TERKEDENLER OLDU

Stat içerisine alınmada gecikmedeki sıkıntı nedeniyle bir kadın girişte sinir krizi geçirdi. Stada alınmayı bekleyen çeşitli bölümlerden öğrenciler duvar kenarlarında oturarak ellerindeki keplerle serinlemeye çalıştı. Öğrenciler ve veliler aşırı sıcaklara rağmen düzenlenen törenin saatine tepki gösterdi. Tepki gösteren bir veli, daha sonra stada giriş noktasında sinir krizi geçirdi. Kadını görevliler sakinleştirmeye çalıştı.

Stada alınan veliler, kapalı tribünleri hemen doldururken, açık tribünlere kalan veliler ise sıcaktan korunmak için kimisi el şemsiye kullandı, kimisi de büyük şemsiye kullandı. Özellikle açık tribündeki bir çok öğrenci velisi sıcak nedeniyle stadı terk etti.   Mezuniyetin toplu yapılmasına ve saatine tepki gösteren öğrenciler, “Daha güzel planlanmalıydı. Özellikle saati çok yanlış, toplu yapılması çok yanlış. Burada arkada bekleyen insanlar, sıcağın altında tüm gün beklediler. Herkes terledi. Öğrenciler kapının önünde sürekli bekledi. Herkes için en güzel gün olması gerekirken, herkes için kötü bir anı olarak kaldı. Baya baygınlık geçiren oldu” diye konuştu.

Mezuniyet töreninde okul birincisi, rektör vekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan birer konuşma yaptı. Daha sonra fakülte ve yüksekokullarda dereceye girenlere diplomaları verildi.

  Törende bazı öğrenciler yelpaze ile bazıları ise kepleri ile serinlemeye çalıştı, gölgeliklere sığınıp güneşten korunmaya çalıştı. Tören kep atılmasının ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER