PAÜ'de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Denizli Pamukkale Üniversitesi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni Düzenlendi.

PAÜ'de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Pamukkale Üniversitesi Yönetimi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı Açık Hava Amfisinde düzenlenen anma törenine il protokol üyeleri ile birlikte çok sayıda akademisyen ve idari personel katıldı.
Pamukkale Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı Açık Hava Amfisinde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, İl Müftüsü Mehmet Aşık, PAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte çok sayıda akademisyen, idari personel katıldı. 
Anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, sinevizyon da kısa film gösterimi ile devam etti. 15 Temmuz 2016 tarihinde gecede yaşanan menfur darbe girişimini ve ardından milletimiz tarafından bu alçak girişimin nasıl sonuçsuz kaldığının anlatıldığı kısa filmin izlenmesinin ardından Ahmet Hulusi Efendi Camii Müezzini Ahmet Sarıkaya tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı. Şehitlerimiz için yapılan Kuran-ı Kerim tilavetinin sonrasında İl Müftüsü Mehmet Aşık tarafından dua yapıldı. Duanın ardından, başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere protokol üyeleri ve tüm katılımcılar ile birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı’na karanfil bırakıldı. Program, şehitler adına yapılan hayır ve ikram ile son buldu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243