Partisinden Geçici olarak İhraç Edilmişti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bekir Çapar, partisinden 2 yıl geçici olarak ihraç edilmesinin ardından Temmuz ayı toplantısında bağımsız koltuğuna oturdu.

Partisinden Geçici olarak İhraç Edilmişti

CHP’nin Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Avukat Bekir Çapar, İl Disiplin Kurulu tarafından 2 yıllığına partisinden ihraç edilmişti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı öven açıklamalar yaptığı için daha önce partisi tarafından kınama cezası verilen Çapar, dün yapılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında söz alarak, partisinden ihraç edildiğinin kendisine tebliğ edildiğini açıkladı. Çapar, “İl Disiplin Kurulu 4 maddeyle beni ihraç etti. 80 Yaşında okur yazarı olmayan disiplin kurulu üyesinin imzasıyla beni ihraç ettiler. İhraç konusu olan sebepler ise, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı övmek, belediye meclisinde lehe karşı oy vermek, televizyon programında başkanı övmek, birlik içinde hareket etmemek olarak gösterildi” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Bekir Çapar’a destek vererek, “Bekir Çapar’ın CHP’liliğini kimse tartışamaz. Bizim için her zaman CHP’lidir. Sayın Çapar bundan sonra meclisimizde bağımsız olarak görevini sürdürecektir” dedi. 
Partisinden ihraç edilen meclis üyesi Bekir Çapar, meclis oturumunda bağımsız meclis üyelerinin bulunduğu sırada oturmaya başladı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER