Parklarda tasmasız köpek gezdirme yerleri istiyorlar

Denizli’de İncilipınar Parkı’nda bir araya gelen hayvan dostları belediyeden İncilipınar, Çamlık ve Adalet parklarında etrafı tahta çiftlerle çevrili tasmasız köpek gezdirebilecekleri yerler istedi.

GÜNCEL 03.04.2012, 11:08 03.04.2012, 11:11
Parklarda tasmasız köpek gezdirme yerleri istiyorlar
banner1749

Denizli’de İncilipınar Parkı’nda bir araya gelen hayvan dostları belediyeden İncilipınar, Çamlık ve Adalet parklarında etrafı tahta çiftlerle çevrili tasmasız köpek gezdirebilecekleri yerler istedi. Belediyenin sokak hayvanları ile ilgili olarak büyük çalışmalar yaptığını ihtiyaç duyulan bölgelere hayvanlar için otomatik suluklarda monte edeceğini belirten Zeynep İpek, “Belediyemizin hayvanlar ile ilgili yaptığı çalışmaları beğeniyoruz. Ancak sahipli köpekler içinde çalışma yapılmasını istiyoruz. Köpeklerimizi taslamalarıyla parklarda gezmeye çıkarttığımızda bazı insanlar köpeklerimizden korkuyor, onlara zarar vermeye çalışıyor. Bu yüzden zor durumda kalıyoruz. Sahiplide olsa köpeklerin sürekli tasmalı kalması çok yanlış, onlarında harekete koşmaya oynamaya ihtiyacı var. Hareket eksikliği ile yaşayan sahipli köpeklerde kemik eğriliği şikâyetleri de başlıyor. Biz köpeklerimizin böyle bir duruma düşmesini istemiyoruz. Belediyemizden İncilipınar, Adalet ve Çamlık parkları içinde onların uygun görecekleri bir yerde etrafı tahta çitle çevrili içinde suluğu olan tasmasız köpek gezdirebileceğimiz yerler istiyoruz.” Dedi.

Büyükşehirlerde var

Denizli’nin Büyükşehir olmasının gündemde olduğunu, ülke genelindeki birçok büyükşehir belediyesi tarafından yapılan köpek parkları bulunduğunu da hatırlatan İpek, “Birçok Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan köpek parkları var. Biz zaten yapılmış olan parkların içinde sadece bir bölümün çitle çevrilerek köpeklere ayrılmasını istiyoruz. Özellikle hafta sonları İncilipınar parkına yüzlerce köpek sever, köpeklerini gezdirmeye geliyor. Bu köpekler tasmasız gezilebilen yere bırakılacak. Orada gönüllerince koşup oynayan köpeklerimizi alıp taslamalarını takarak evlerimize götürmek istiyoruz. Böylece diğer insanlar da köpeklerimizden korkmamış olacaklar. Belediyemizin bizi kırmayacağını biliyoruz. En kısa sürede tasmasız gezinti yerlerinin kurulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)