Pandemi Sürecinin Etkileri ile Beraber Villa Kiralama Sektörü Yükseliş Gösterdi!

GÜNCEL 23.09.2021, 10:33
Pandemi Sürecinin Etkileri ile Beraber Villa Kiralama Sektörü Yükseliş Gösterdi!

Covid-19 ile beraber hayatımızda birçok şey değişti. Yeni iletişim biçimleri, yeni yaşam tarzları, yeni eğlence biçimleri ve yeni bir tatil anlayışı geliştirdik. Vatandaş kalabalık alanlarda tatil yapmak yerine kiralık villa seçeneklerini değerlendirmeyi tercih ediyor. Pandemi süreciyle beraber tüm dünya yeni alışkanlıklar edindi. Market alışverişimiz, toplum içerisindeki davranışlarımız, hijyene bakış açımız gibi birçok temel alışkanlıklarımız değişmeye başladı. Aynı zamanda tatil alışkanlıklarımız da farklı bir boyut aldı.

Bu sektörde 2014 yılından bu yana hizmet veren www.hellovillam.com kurucusu Sercan Korkuç ise şunları dile getiriyor.

Otel ya da yazlık tatilleri eski ilgisini yitirdi. Kiralık villa seçenekleri tatil severlerin daha çok ilgisini çekmeye başladı Tatil villaları sık sık dezenfekte edilmeleriyle vatandaşın aklında bir soru işareti bırakmıyor. Villaları ise günlük ve haftalık olarak kiralama avantajına sahipsiniz. Elbette hemen villa kiralamak isteyenlerin de sayısı oldukça fazla oluyor. Dönemsel stresten kaçmak isteyen kişiler tatil villalarında sessiz sakin bir tatil yapmak için kiralık villa seçeneklerini değerlendirebiliyorlar. Fakat genel olarak insanlar tatil için villa kiralama planlamasını önceden seçiyor.

Çeşitli özellikte kiralık villa seçenekleri mevcut

Denize sıfır, havuzlu, jakuzili, doğa içinde, çocuk havuzlu gibi birçok özellikte villa mevcut. Bu özelliklerden istediğinizi seçip isteğinize en uygun villayı kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra temalı villarımız da mevcut. İslami değerlere uygun ya da tamamen gözlerden uzak bir tatil yapmak isteyen kitle muhafazakar villa seçeneklerine yöneliyor. Yeni evli çiftler ise balayı villalarını tercih ederek aşk yaşayabiliyorlar.

Biz zamanların en rağbet gören tatil türü yazlık villaydı. Fakat insanlar yazlık villa yerine artık kiralık villa tercih ediyorlar. Yazlık villa kiralama seçenekleri ile birçok bölgeyi detaylı ve konfor içinde tanıma fırsatı bulabiliyorlar. Güven içinde kaldıkları villa sayesinde konforu, önlerindeki çeşitlilik sayesinde ise keşfi deneyimleyebilirler. Pandemi etkisi ile konfor anlayışımız da farklı bir boyut almaya başladı. Konfor anlayışımızın içerisinde bulunduğumuz yerlerin, aldığımızın hizmetin ya da kullandığımız ürünün ne kadar titiz olduğu da önem kazanmaya başladı. Ne kadar hijyen o kadar konfor diten misafirlerimiz ise aradıklarını kiralık villa seçenekleri ile bulabiliyorlar.

Villa kiralarken en önemli nokta güvenilir olması!

Her tatil villa kiralayan vatandaşların dikkat etmesi gereken noktalar var. Öncelikle en iyi villa kiralama sitesini bulmaları gerekmekte. Bunun için ise iyi bir araştırma yapmaları lazım. Güvenilir villa kiralama sitelerini ziyaret ederek çeşitli bilgilerin kıyaslamalarını yapabilirler. Peki güvenilir villa kiralama sitelerini nasıl anlayabilirler? TURSAB belgeleri var mı diye öncelikle kontrol etmeleri gerekir. Daha sonra ise villa görsellerini ve fiyatlarını inceleyebilir villa konumu ile ilgili tatil danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Kaynak: Kiralık villa tatili Covid-19 ile birlikte tatilcilerin yeni gözdesi oldu!

Yorumlar (0)