PAMUKKALE’YE 2 MİLYON TURİST GELECEK

Pamukkale’yi 2014 ‘de ilk 8 ayda 1 milyon 200 bin kişi ziyaret ederken, yıl sonuna kadar 2 milyonu aşkın misafir gelmesi bekleniyor.

GÜNCEL 17.10.2014, 10:52 17.10.2014, 10:55
PAMUKKALE’YE 2 MİLYON TURİST GELECEK
UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale Ören yerine ziyaretçi akını yaşanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, yılın ilk 8 ayında 78 ören yeri arasında en çok ziyaret edilen yer olan Pamukkale’yi ilk 8 ayda 1 milyon 200 bin kişinin ziyaret ettiği açıklandı. Yapılan incelemede Pamukkale’nin Efes’i bile geride bırakması dikkat çekti.

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, bakanlığın açıkladığı verilerin ardından mutlu olduklarını kaydederek, "2014 yılının ilk 8 ayında 1 milyon 200 bin kişi Pamukkale’yi ziyaret etti. Biz bu sayıyla onlarca ören yerini geride bıraktığımızı gösteriyor. Pamukkale’nin dünyada tek olması çok önemli. Turizm cenneti. Önceki yıllarda Efes’in arkasındaydık. Şu anda Efes’i geçmenin heyecanı içerisindeyiz. Bu ziyaretlerden 22 milyon 500 bin TL civarında gelir elde edildi. Ziyaretçi sayımız her geçen gün artıyor. Pamukkale’ye en çok Rusya, Almanya, İngiltere, Çin gibi ülkelerden ziyaretçi geliyor. Önümüzdeki günlerde bu sayının daha da artmasını bekliyoruz’’ dedi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
arif ay 7 yıl önce
bu haberler güzel ama, bir denizli li olarak, pamukkale ye giriş ücretini çok yüksek buluyorum. dört kişilik bir misafiriniz gelirse , kendimiz dahil 150. tl. çok büyük para , emekliler ve geliri az olanlar için. gazetenizin önderliğinde bu ücretin denizli doğumlular için daha düşük tutulması konusunda bir kampanya, etkinlik v.b. çalışmalar düzenlenemez mi.